Karabük Kent Meydanı

Karabük Kent Meydanı, Karabük Demir çelik Fabrikalarının bir nevi işçi sitesi olarak tabir edilen ve tek katlı müstakil evlerden oluşan 100 Evler mahallesinin yıkılmasıyla şehir merkezinde oluşturulmuş betonarme meydandır.
Meydan Karabük Valiliği ile Kares AVM arasında bulunmakta ve Eskipazar istikametinden gelindiğinde şehir girişinden sol tarafına dönülmek suretiyle gidilir.
Yenice istikametinden gelindiğinde şehir merkezindeki alt geçitten geçildiğinde sol tarafta yer alır.
Kastamonu, Bartın tarafından gelindiğinde ise şehir merkezindeki Valilik Binasını geçtikten sonra hemen sağ tarafta bulunur.Şehir halkı günlük gezmelerini genelde kent meydanında veya trafiğe kapalı olan Kemal Güneş caddesinde (eski Belediye Binası) önünde yapar.
Kent meydanında, Ramazan aylarında iftar çadırları kurulur. Bayram kutlamaları, mitingler, gösteriler, açık hava toplantıları gibi çeşitli aktiviteler genellikle burada yapılır. 

Kent Meydanı alanında lokanta, kafeterya ve Karabük Belediyesi Nikah salonu bulunmaktadır. Meydanda Kares AVM‘yi solunuza veya Karabük Valilik ve Adli Binayı sağınıza aldığınız Karabük Halk Kütüphanesi, 3 Nisan Polis karakolu, PTT, Karabük Belediyesi Su Abonelik İşlemleri Merkezi, İş Bankası, Defterdarlık, Vergi Dairesi ve Müftülük Binası karşınıza gelmektedir. Arkanızda ise Balık Pazarı otobüs durakları, Kızılay ve Kızılay İş Merkezi bulunmaktadır.

 


Adres

Adres:

Karabük Kent Meydanı Ergenekon Mahallesi, No:, Yunus Emre Cd No:11, 78200 Karabük Merkez/Karabük

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed