Karabük Üniversitesi Orman Fakültesi

Orman Fakültesi 28/03/1983 tarihli 2809 sayılı Kanunun ilgili maddesine göre Bakanlar Kurulunda görüşülerek karar alınmış, 3 Ocak 2012 tarihli ve 28162 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak Orman Fakültemiz Kurulmuş ve yürürlüğe girmiştir. 2013-2014 Eğitim-Öğretim döneminde ilk öğrenci alımı yapılmıştır.

Orman Fakültesi ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ
Anlaşmalı Avrupa Birliği ülkelerinde 1 veya 2 dönem öğrenci değişimi ile eğitim imkanı Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği ile Türkiye’de örgün eğitim veren Erasmus Üniversite Beyannamesi (EÜB) sahibi bir yüksek öğretim kurumunda kayıtlı öğrenciler 1 akademik yıl içinde 1 veya 2 (3-12 ay arasında) dönemliğine diğer bir Avrupa ülkesi EÜB sahibi yükseköğretim kurumunda değişim öğrencisi olma ve program dahilinde yurtdışında kaldıkları süre için mali destek alma şansına sahip olurlar.

Verilen mali destek geri istenmeyecek olup, öğrencilerin bütün masraflarını karşılamak amaçlanmamakta, yalnızca hareketlilikten kaynaklanan ek masraflara yardımcı olmak istenmektedir.

Seçilen öğrenciler istedikleri takdirde hibesiz (“0″ hibeli) Erasmus öğrencisi” olarak Erasmus öğrencisi olabilirler. Erasmus Öğrenim Hareketliliği kurumlar arası anlaşmalar kapsamında yapılabilmektedir. Kurumlar, var olan anlaşmaları çerçevesinde gidecek Erasmus öğrencilerini belirlemek üzere öğrencilerine başvuru ilanında bulunurlar. Hareketlilik faaliyeti yalnızca birbirleriyle anlaşması olan Erasmus Üniversite Beyannamesi sahibi kurumlar arasında yapılabilmektedir.

Öğrenim Hareketliliğinden faydalanabilmek için öğrencilerin kendi kurumlarının Erasmus Koordinatörlüklerine başvurmaları ve seçim sürecine dahil olmaları gerekir. Her kurum kendi başvuru ve seçim tarihlerini kendisi belirlemektedir.

Orman Fakültesi CNC ve CAD/ CAM UYGULAMALARI
Bilgisayar teknoloji, bilişim teknolojisinin gelişmesiyle CAD/CAM programları ile üretime kolaylık getirmiştir. Programının multi-disipliner yapısı nedeniyle Orman Fakültesinde kurulacak olan diğer tüm programlarıyla eğitim ve araştırma alanlarında yakın bir işbirliğinde olması hedeflenmektedir. Lisans eğitim alanında değişik programlar ile çift anadal ve yandal çalışmalarının yapılarak özellikle başarılı öğrencilere daha geniş istihdam alternatifleri sunabilmesi öncelikli konulardan birisi olacaktır. Karabük Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği müfredatı, fakültede ve üniversitede bulunan CNC cihazlarını kullanarak uygulamalı mühendis yetiştirmeyi öngörmektedir.

Orman Fakültesi YABANCI DİL
Üniversitemiz bütün bölümlerinde bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi verilen tek üniversitedir

Orman Fakültesi ÇİFT DİPLOMA ( YÜKSEK LİSANS/DOKTORA):
Anlaşmalı Avrupa Birliği ülkeleri ile Yüksek Lisans ve Doktora aşamasında eğitimin yarısı yurt içinde diğer yarısı yurt dışında olmak üzere akademik çalışma yapılabilmektedir.

Orman Fakültesi ÇAP (Çift Anadal Programı):
Öğrencilerimiz istemeleri halinde, Üniversitemiz içerisinde anlaşmalı diğer fakültelerin uygun bölümlerinin birinde fakültelerin gerekli gördüğü bazı fark derlerini alarak başarılı olması halinde ikinci bir lisans diploması alma hakkı kazanmaktadır.

Orman Fakültesi YANDAL:
Öğrencilerimiz istemeleri halinde Fakülte içerisinde anlaşmalı uygun bölümlerden birinde fark dersleri alarak başarılı olması halinde ikinci bir diploma alma hakkını elde etmektedir.

Adres

Adres:

Karabük Ünv., 78100 Kılavuzlar Köyü/Karabük Merkez/Karabük

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed