Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi

HAKKIMIZDA
Karabük İlinde yer alan “Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi”, Bakanlar Kurulu’nun 30 Mayıs 2002 günlü kararı ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak kurulmuş ve kurulma kararı 28 Haziran 2002 gün ve 24799 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Daha sonra, 17 Mayıs 2007 gün ve 5662 sayılı yasa ile kurulmuş olan Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Safranbolu’nun Tarihi Hastane Binasında faaliyete geçen Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi bünyesinde; Yükseköğretim Kurulu kararı ile “Mimarlık Bölümü”, “Resim Bölümü” ve “Müzik Bölümü” açılmıştır.

2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Mimarlık Bölümü, 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında Resim Bölümü, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında Müzik Bölümü ve 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında da Endustri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrenci alarak eğitime başlamıştır. Fakültemizin tüm bölümlerinde, 1 yıllık (isteğe bağlı) İngilizce hazırlık sınıfından sonra 4 yıllık lisans öğrenimi verilmektedir.

DEMİR ÇELİK KAMPÜSÜ:
Fakültemiz eğitim-öğretimini 16 Eylül 2013 tarihinden itibaren Üniversitemiz Demir Çelik Kampüsünde devam etmiştir. Stadyumun yanında yer alan merkezi derslikler binasının bir bölümü (4. kat) Fakültemizin kullanımına ayrılmıştır. Bina içerisinde Yönetim Büroları, Müzik Çalışma Mekanları, Resim, Heykel, Özgünbaskı Atölyeleri, Bilgisayar Laboratuvarı, Çok amaçlı derslikler, Okuma ve Çalışma Salonları, Konferans Salonu, Öğretim elemanı odaları, Yemek Salonu ve Kantin yer almaktadır.

YENİ FAKÜLTE BİNASI:
2015 yılı içinde yeni fakülte binamızın tamamlanmış olmasıyla birlikte, 14 Eylül 2015 tarihinden itibaren Safranbolu İlçesine taşınmıştır.

MİSYONUMUZ
Kültür ve sanat alanında insanoğlunun yarattığı yerel ve evrensel değerleri, akla ve gerçeğe dayanan ve birbirini doğrulayan bilgi, yöntem ve yasalar aracılığı ile araştırmak, gerek çevre organizasyonunda gerekse duygu ve düşüncelerin sergileniş ve paylaşımında insan ve doğa sevgisinin, etik ve estetik değerlere karşı duyarlılığın, bilimselliğin ve evrenselliğin esas alınmasını egemen kılmak, fakültemizin misyonudur.

VİZYONUMUZ
Bilim ve Sanat alanında ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmalar yapılması, eserler verilmesi ve yeni tasarımlar gerçekleştirilmesi; Fiziki yapılanmada bireyin tüm gereksinmelerini gönenç içerisinde karşılayabileceği açık, yarı açık ve kapalı mekanlara sahip olunması, fakültemizin vizyonudur.

Adres

Adres:

Yenimahalle Mah. Prof. Metin Sözen Cad. No: 4/1 78600 Safranbolu/KARABÜK

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed