Taşkent Öğrenci Yurdu KYK Karabük

Taşkent Öğrenci Yurdu KYK Karabük, 800 öğrenci kapasitesine sahip yurt 2016 yılına kadar karma olarak hizmet verdi. 2016 yılında Bahattin Gazi Yurdunun tamamen erkek yurduna dönüştürülmesinin ardından Esentepe Taşkent Yurdu da kız öğrenci yurduna dönüştürüldü. Bu değişim kız öğrenciler tarafından çok eleştirildi. Nedeni ise Bahattin Gazi Yurdunun Karabük Üniversitesi kampüsüne yürüme mesafesinde olmasına karşın Taşkent Yurdunun uzak olması ve Karabük’ün akşam saatlerinden sonra tenhalaşması ikinci öğretimde okuyan kız öğrencileri tedirgin etmesinden kaynaklanmaktadır.

Taşkent Kız Öğrenci Yurdu Konumu

Taşkent Kız Öğrenci Yurdu, Karabük Şehirlerarası otobüs terminalinin sağ tarafının karşısında Karabük Valilik Konağının ve Karabük Orman İşletme Müdürlüğünün hemen üzerinde, Karabük Öğretmen evinin karşısında, Yeşil Mahalle içindeki Esentepe Mahallesinde yer alır.

Konumu itibarıyla sosyal faaliyet, kafeterya, lokanta, eğlence ve dinlenme mekanları gibi hizmetlerin yetersiz olması yurdun olumsuz tarafları olarak yurt sakinlerince hep eleştirilmiştir.

Tüm bu olumsuzlukların yanı sıra şehir merkezine yürüme mesafesinde yakın olması, resmi kurumlara, Karabük Üniversitesi Araştırma Hastanesine, şehirlerarası otobüs terminaline yakınlığı, Karabük Valilik Konağına komşuluğu sebebiyle ekstra güvenlik alanına sahip olması pozitif taraflarını oluşturmaktadır.Adres

Adres:

KYK Taşkent Öğrenci Yurdu, Yeşil Mahallesi, Taşkent Cd., 78200 Karabük Merkez/Karabük

Rotamı Planla

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 23:00

Salı

07:00 - 23:00

Çarşamba

07:00 - 23:00

Peşembe

07:00 - 23:00

Cuma

07:00 - 23:00

Cumartesi

08:00 - 23:00

Pazar

07:00 - 23:00

Yurt giriş - çıkış saatleri ilgili yurt müdürlüklerince belirlenir ve buradaki saatlerden farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ilgili yurt müdürlüğüne müracaat ediniz.

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Tülay 17 Mart 2019 10:53
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek

Hiç tavsiye etmem. Okula uzak fiyatları öyle düşük falan değil. Okula yürüme mesafesindeki özel yurt daha ucuz bence.