Yarıçap: Kapalı
Yarıçap: km
Set radius for geolocation
post-title KYK yurt başvurusu E-Devlet’te başladı!

KYK yurt başvurusu E-Devlet’te başladı!

KYK yurt başvurusu E-Devlet’te başladı!

kyk yurt başvurusuKYK yurt başvuruları 19 Ağustos tarihi itibariyle başladı ve 26 Ağustos tarihine kadar erişime açık olacak. E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek başvuru sonuçları KYK’nın internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulacak.

Başvurunun nasıl yapılacağı hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya dokunun!

KYK Yurt Başvurusu nasıl yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru işlemleri başladı ve 26 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. Üniversite öğrencileri KYK yurt başvuru işlemlerini nasıl yapacağı hakkında ayrıntılı bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yurt başvuruları E-Delet üzerinden yapılacağı için öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekir. Şayet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 1 TL karşılı zarfınızı alabilirsiniz.

E-Devlet KYK Yurt Başvuru Ekranına Ulaşmak için Buraya DOKUNUN!

KYK Başvuru Kılavuzuna Erişmek içinse Buraya DOKUNUN!

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

1) e-Devlet Kapısı http://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan “Sisteme Giriş̧” bağlantısına tıklayınız.

2) Kimlik Doğrulama Sistemi Bağlantı sizi T.C. Kimlik Doğrulama Sistemi sayfasına yönlendirecektir. Bu aşamada adres satırında https://giris.turkiye.gov.tr yazdığından ve güvenli bağlantı simgesinin aktif olduğundan emin olunuz.

3) Kimlik Doğrulama Yöntemi Kullanmak istediğiniz kimlik doğrulama yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz.

KYK Yurt Başvuru Süreci nasıl işliyor?

1. Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır. Normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayan öğrencilere bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkânı sağlanır, bu öğrenciler ara sınıf öğrencileri ile birlikte başvuru yapacaklardır.

2. ÖSYM tarafından ek kontenjanla bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler, Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, lisansüstü öğrencileri, yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler,Başvurularını Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde e-devlet portalı üzerinden yapacaklar.

3. Değerlendirme sonuçları; KYK’nın internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.

KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar?

Yurtların ücretleri, standartlarına göre 200 lira ile 340 lira arasında değişiyor. Öğrencilere her ay toplamda 420 lira beslenme katkısı sağlanıyor. Ayrıca temmuz ve ağustos ayları için ise yurt ücreti alınmıyor.

Kredi ve Burs Başvuruları Ne Zaman?

YKS doğru tercih nasıl yapılırKredi ve burs başvuruları ekim ayında yapılacak. Bu konudaki süreci sitemizden takip edebilirsiniz.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla ayrıca kredi ve burs imkanı da sağlanıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor.

2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi. Kredi ve burs başvuruları ekim ayında yapılacak.

Karabük Yurtları hakkında bilgi almak için ücretsiz hizmet veren danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. İlgili danışmanlarımıza ulaşmak için buraya dokunun!

 Karabük İli ve İlçelerindeki yurtlarının tamamını görüp incelemek için Karabük Yurt Rehberi sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Üstelik buradaki yurt danışmanları da size ücretsiz hizmet verecektir.

Şayet apart daireler ile ilgileniyorsanız tüm öğrenci apartlarını görebileceğiniz Karabük Apart Rehberi tam size göre. Tereddütte kalırsanız apart danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…