KBÜ Açılacak mı?

KBÜ Açılacak mı?

KBÜ Açılacak mı?

Karabük üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik POLAT, Twitter hesabından “KBÜ açılacak mı” başlığına rağbet gösterenleri tiye alan bir twit paylaştı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik POLAT, Twitter hesabından (@kburektoru) “KBÜ açılacak mı” başlığı ile arama yapanları ve bu başlıkla haber yapan Karabük İnternet sitelerini tiye alan bir twit ile takipçilerini güldürdü.

Paylaştığı twit içeriğinde;
“KBÜ Ne zaman açılacak herkes merak ediyor.”
“Peki KBÜ ne zaman açılacak?”
“İşte cevaplar;
Tekrar açılması için ne gereklidir? Cevaplar geliyor… Dersler başlıyor mu? bir sonraki sayfada.”
paylaşımıyla bir çok haber sitesinin haber vermek amacıyla değil arama motorlarından ziyaretçi çekmek amacıyla yayın yaptığını ortaya serdi.
Aynı zamanda üniversitenin resmi hesabını takip etmeden arama motorlarından bilgi arayan öğrencilere de ince bir alaycı dokunuş sergileyen sevgili hocamıza yürekten katılıyoruz.

Karabük Üniversitesi öğrencilerimizin “KBÜ Açılacak mı” sorusunun cevabını İnternet arama motorlarından değil KBÜ‘nün resmi internet sitesinden ve yine resmi  sosyal medya hesaplarından takip etmelerini tavsiye ediyoruz.

Diğer taraftan bir takipçinin attığı twite KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik POLAT’ın “yesn’t” şeklinde cevap vermesi ileriki süreçteki belirsizliği esprili bir şekilde gözler önüne seriyordu.

yesn’t” cevabını alan tweet şu şekilde;
“Üniversiteler 15 Haziran’da açılıyor dedi Cumhurbaşkanımız. Tam ledlerimize kavuşacağız derken bir hoca ve bir sekreter online eğitime devam dedi. Tüm üniversiteler öğrencilerini düşünmüyor da sadece @krbkuni
mü düşünüyor. Resmî açıklama bekliyoruz. @kburektoru
@ProfRefikpolat “Arkadaşlarının da Haberi Olsun!