Tıp 4 ve 5. Sınıflar Hariç Eğitimler Online Yapılacak

Tıp 4 ve 5. Sınıflar Hariç Eğitimler Online Yapılacak

Tıp 4 ve 5. Sınıflar Hariç Eğitimler Online Yapılacak

Karabük Üniversitesi Senatosu 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemini için aldığı karar gereğince;
* Tıp Fakültesi 4. ve 5. Sınıf öğrencilerinin uygulamalı derslerinin yüz yüze olmasını
* Diğer tüm akademik birimler için ise (Lisansüstü/Lisans/Önlisans) derslerinin tamamının çevrimiçi (online) olarak yapılmasını uygun gördü.

Karabük Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının ve Sağlık Bakanlığının tavsiyeleri doğrultusunda Üniversite Senatosu 2020 – 2021 Güz Dönemi hakkında kararlar aldı.

08.09.2020 tarihli ve 2020/19-1 sayılı KBÜ Senato Kararında;

Karabük Üniversitesi eğitime "Uzaktan Eğitim Yöntemi" ile devam ediyor.* Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının ve Sağlık Bakanlığının “2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Güz Döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir.” görüşü dikkate alınarak ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yükseköğretim kurumlarına tanımış olduğu inisiyatif çerçevesinde, Üniversitemizde 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminde; Tıp Fakültesi 4. ve 5. Sınıf öğrencilerinin uygulamalı derslerinin yüz yüze olmasının uygunluğuna, diğer tüm akademik birimlerimizde ise (Lisansüstü/Lisans/Önlisans) derslerin tamamının çevrimiçi (online) olarak yapılmasının uygun olduğuna karar verilmiştir.

denildi.

08.09.2020 tarihli ve 2020/19-1 sayılı Senato Kararı için görmek için buraya dokunabilirsiniz.

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!