Karabük Üniversitesi KBU Tanıtım

Karabük Üniversitesi ya da kısaca KBÜ, 2007 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Bulunduğu il olan Karabük’ün ismini taşımaktadır. 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren bünyesindeki 16 fakülte, 8 meslek yüksek okulu, 4 yüksek okul ve 4 enstitü ile akademik etkinliklerini sürdürmektedir. Rektörlüğünü Refik Polat, Rektör Yardımcılıklarını Ali Güneş ve İbrahim Kadı yapmaktadır.

Karabük Üniversitesi, 5662 Sayılı “Yüksek Öğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yüksek Öğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan 17 üniversiteden biridir.

Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsü merkez kampüs konumundadır ve birçok Fakülte , Enstitü , Araştırma Merkezi , Yüzme havuzu , Futbol Sahası , Kapalı Spor Salonu , Bankamatik ve Banka , Botanik Bahçesi , Cami , Lojmanlar ve Yurt bu kampüste bulunmaktadır. 25.000 kişilik Türkiye’nin tek Ayyıldızlı stadyumu 2013 yılında tamamlanıp hizmete açıldı. Kampüsün çevresinden Araç Çayı geçmektedir. Kampüs içersinde Kredi Yurtlar Kurumuna ait Kız ve Erkek öğrenci yurtları mevcuttur. Ayrıca Kampüs dışında kampüse yürüme mesafesinde konaklama imkanları vardır. Halk otobüsleri ve minibüsler kampüs içersinde fakültelere kadar gitmektedir.

Tüm bunların haricinde Karabük Üniversitesinde okumuş eski bir öğrencimizin güzel bir anlatımla derlediği düşüncelerini buraya dokunup okuyabilirsiniz.

KBÜ Tanıtım Filmi 2021 – 2022

Karabük Üniversitesi Tanıtım Filmi 2018

Karabük Üniversitesi Tanıtım Filmi 2016

Karabük Üniversitesi Tanıtım Filmi

Adres

Adres:

karabük üniversitesi Balıklar Kayası Mevkii Demir Çelik Kampüsü Karabük

Telefon:
İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
toggy broder 28 Ocak 2015 12:20
Price
Location
Staff
Services
Products

23 Maddede Karabük Üniversite’sinde Öğrenci Olmak
Karabük Üniversitesini merak eden büyük küçük tüm kardeşlerimize fikir vermek amacıyla hazırlanmıştır, tercih edecek arkadaşlara da yardımcı olmasını temenni ediyoruz. 🙂

Sayfayı Görmek için TIKLAYIN!