Bartın'da Çelik Kanatlar nefes kesti, bando takımı coşturdu

Bartın'da Çelik Kanatlar helikopter gösterisi vatandaşları büyüledi, bando takımı konseri ise neşelendirip coşturdu

Ekim 18, 2023 - 08:48
 0  71
Bartın'da Çelik Kanatlar nefes kesti, bando takımı coşturdu

Bartın'da düzenlenen Cumhuriyet kutlamaları kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı Çelik Kanatlar helikopter gösterisi nefesleri keserken, bando takımı konseri ise alanı dolduran vatandaşları coşturdu.

Bartın Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen etkinlikte, ilk olarak Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Çelik Kanatlar Helikopter gösterisi yapıldı. Meydana yakın bir şekilde uçan 2 helikopter, bina ve argaç aralarına ise aniden sortiler yaparak izleyenleri heyecanlandırdı. Meydanın üzerinden yavaş ve hızlı şekilde uçuşlar yapan helikopterler, yaptıkları manevralarla dosta güven, düşmana korku saldı.

Gösterinin ardından sahneye çıkan Jandarma Genel Komutanlığı Bando takımı, duygusal ve hareketli parçalarla alandakilere unutulmaz anlar yaşattı. Sosyal medya fenomeni olarak da bilinen Astsubay Büşra Bilge Üçdemir, Kerkük'ün zindanları türküsünü ve çeşitli pop müziği şarkılarını seslendirdi. Astsubay Seda Başal da, okuduğu duygusal şarkılarla, alandakilerin beğenisini kazandı. Solistler Üçdemir ve Ergin'e seslendirdiği duygusal parçalara alandaki gençler ve çocuklar da eşlik etti.

Geceye Neşet Ertaş türküleri damga vurdu. Solist Seda Başal'ın art arda okuduğu Ertaş'a ait "Yolcu", "Yalan Dünya" ve "Bahçe Duvarı'ndan Aştım" türküleri ise alandakileri coşturdu. Alandakiler, sahnenin önüne gelerek hareketli parçalar eşliğinde oynayarak eğlendi.

Konser sonunda ise Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bando Takım Komutanı Jandarma Bando Teğmen Oğuzhan Doğan'a çiçek vererek, koro üyelerini kutladı.

Programa Vali Arslan'ın yanı sıra Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, askeri komutanlar, daire amirleri, polis, amir ve müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Alanda görev alan polislerin yanı sıra eşleri ve çocukları ile alana gelen bazı askerler de ilgiyle helikopter gösterisini izlerken, bando takımının konserinde ise büyük coşku yaşadı. Askerlerin eşleri ile eğlendiği program sonunda ise asker ve siviller, yoğun ilgi göstererek bando takımının solistleri ile fotoğraf çekildi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow