Karabük'te Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı

Karabük'te bu hafta Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Hava sıcaklıkları düşecek ve kar yağışı görülecek. Meteoroloji, olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Jan 9, 2024 - 15:32
 0  69
Karabük'te Soğuk ve Yağışlı Hava Uyarısı

Karabük'te bu hafta Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarında hızlı ve ani bir düşüş yaşanacak. İlimizde beklenen yağışlar, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bölgemizde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, Çarşamba günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle mevsim normallerinin altına inecek. Hava sıcaklıklarının hafta boyunca 6 ila 10 derece arasında azalması bekleniyor.

İlimizde Çarşamba gününden itibaren başlayacak olan yağışlar, Perşembe ve Cuma günleri karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek. Pazar günü ise yağışların yerini güneşli havaya bırakması öngörülüyor.

Meteoroloji, soğuk ve yağışlı havanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Özellikle yüksek kesimlerde kar yağışının ulaşımda aksamalara neden olabileceği, buzlanma ve don olaylarının yaşanabileceği hatırlatıldı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow