İnsan Hakları Günü'nde Karabük'te Konferans

Karabük'te 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nde düzenlenen konferansta, insan hakları bilinci, tarihsel gelişimi, insan onuru ve evrensel beyanname gibi konular işlendi.

Aralık 8, 2023 - 16:24
 0  76
İnsan Hakları Günü'nde Karabük'te Konferans

Karabük'te 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle düzenlenen konferansta, insan hakları bilinci, tarihsel gelişimi, insan onuru ve evrensel beyanname gibi konular ele alındı.

Karabük Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Hülya Özçağlar Eroğlu'nun "İnsan Hakları" başlıklı konuşmasıyla başlayan programda, katılımcılara insan haklarının önemi ve korunması hakkında bilgiler verildi.

Özçağlar Eroğlu, insan haklarının tüm insanların doğuştan sahip olduğu, vazgeçilmez ve devredilemez haklar olduğunu belirterek, insan haklarının tarih boyunca nasıl geliştiğini, hangi belgelerle tanımlandığını ve hangi kurumlar tarafından izlendiğini anlattı.

Konuşmacı, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 1948 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edildiğini ve bu belgenin insan haklarının temel metni olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin de bu beyannamenin imzacısı olduğunu ve insan haklarını anayasasında güvence altına aldığını söyledi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow