KYK Yurdu'nda Kahvaltı Sonrası Zehirlenen 34 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Zonguldak'ta KYK yurdunda kalan 34 öğrenci, kahvaltıda yedikleri gıdalardan zehirlendi. Öğrencilerin tedavisi devam ediyor.

Aralık 14, 2023 - 10:26
Aralık 18, 2023 - 17:59
 0  100
KYK Yurdu'nda Kahvaltı Sonrası Zehirlenen 34 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki bir KYK yurdunda kalan 34 üniversite öğrencisi, kahvaltıdan sonra gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu. Öğrenciler, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu’ndaki yurtta kahvaltıda reçel, beyaz peynir, zeytin ve patates kavurması yedikten sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Alaplı Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Öğrencilerden 11'i, Alaplı Devlet Hastanesi'nde yer olmadığı için Ereğli ilçesindeki farklı hastanelere sevk edildi. Diğer öğrenciler ise Alaplı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, zehirlenmeye neden olan gıdalardan numune aldı.

Öğrencilerden Burak Yaman, "Sabah kahvaltıya gittim, yemek yedim. Bir şey yoktu. Sonra görevliler geldi, 'Zehirlenme var' diye. Mide ağrısı vardı, buraya geldim, kontrole" dedi. Mert Erzurum ise "Sabahki kahvaltı, patates kızartması yurttaki öğrencileri zehirledi. 1-2 saat sonra ambulanslar geldi. Kendini kötü hissedenler, kontrole alındı. Kusanlar oldu poşetlere. Yurt olarak biz çok sıkıntı çekiyoruz, yurdumuz kötü. Yemekleri her zaman iyi çıkmıyor veya şansımız olmuyor" diye konuştu.

Akşam saatlerinde 34 öğrenci tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow