Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Öğrencileri, RATEM Yarışmasında 4 Ödül Kazandı

Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencileri, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışmasında iki kategoride 10 öğrencisi ile toplamda 4 ödül kazandı.

Jan 2, 2024 - 12:14
 0  220
Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Öğrencileri, RATEM Yarışmasında 4 Ödül Kazandı

Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencileri, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen "Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması"nda iki kategoride 10 öğrencisi ile toplamda 4 ödül kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun katkılarıyla Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen "Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışması" kapsamında, kamuoyunun korsanla mücadele konusunda uyarılması ve telif bilincini desteklemeye yönelik eserler yer aldı. Seçici kurul tarafından ödül almaya hak kazanan eserler, Radyo, Televizyon, Gazete–Dergi, Yeni Medya ve Çizgi Film-Animasyon olmak üzere 5 ayrı kategoride değerlendirildi.

49 üniversiteden yaklaşık 500 projenin katıldığı, Proje Danışmanlığını Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Burak Türten'in yaptığı yarışmada, Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencileri Kenan Kuliev, Berat Aktoğ, Abdullah Mansur "Radyo" kategorisinde birincilik ödülüne, Hüdanur Güler ve Melike Kaya üçüncülük ödülüne, "televizyon" kategorisinde Doğukan Aydın, Abdulsamet Mavi, Alper Kaya, Muhammed Ağar ikincilik ödülü ile Kağan Aktın, Hüdanur Güler ve Melike Aydın ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu'nun katkılarıyla 13.'sü düzenlenen yarışmada Karabük Üniversitesi Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencilerine ödüllerini TRT Radyo Dairesi Başkanı Hamit Yaz, Asya Pasifik Yayıncılar Birliği Fikri Mülkiyet ve Hukuk Komitesi Başkanı Suranga Jayalath, TRT İstanbul Radyosu Müdürü Ali Fuat Gülmez takdim etti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow