İYİ Parti 'den Safranbolu 'ya Hakan Peker Sürprizi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'den Safranbolu Belediye Başkan adaylığına Sanatçı Hakan Peker sürprizi

Ekim 11, 2023 - 13:44
 0  17
İYİ Parti 'den Safranbolu 'ya Hakan Peker Sürprizi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Karabük'ün Safranbolu ilçesi belediye başkan adayı olarak şarkıcı Hakan Peker'i açıkladı.

Akşener, toplantıda yaptığı konuşmada, "Safranbolu'da Hakan Peker'i belediye başkan adayı olarak açıklıyoruz. Hakan Peker, Safranbolu'nun yetiştirdiği, Safranbolu'yu çok seven, Safranbolu'nun sorunlarını yakından bilen bir isim" dedi.

Peker'in adaylığı Safranbolu'da nasıl karşılandı?

Peker'in adaylığı, Safranbolu'da farklı tepkilere yol açtı. Bazı vatandaşlar, Peker'in Safranbolu'yu yakından tanıması ve sevilen bir isim olması nedeniyle adaylığının avantaj sağlayacağını savunurken, bazıları ise Peker'in siyasi deneyiminin olmaması nedeniyle adaylığının dezavantaj yaratacağını ifade etti.

Peker, adaylığı açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada, Safranbolu'yu daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışacağını belirterek, "Safranbolu'nun sorunlarını çözmek için elimden geleni yapacağım" dedi.

HAKAN PEKER KİMDİR?

Baba tarafından Karabük 'ün Eflani ilçesi kökenli olan Peker, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk yıllarından beri tam bir dans tutkunuydu. Gençliği, discolarda geçti. Seyyal Taner ve Deniz Erkanat ‘ın dansçısı olarak profesyonel çalışmalara başladı.

1981 yılında Türkiye Dans Yarışması’nda birinci oldu. TRT ’nin eğlence programlarında ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı konser organizasyonlarında yer aldı.

1989 yılında ilk albümü piyasaya çıktı. “Bir Efsane” ismini taşıyan albümle aynı ismi taşıyan çıkış şarkısı hit oldu. 1990 yılındada çıkardığı “Camdan Cama” adlı albümü, sanatçıya istediği basarıyı ve ünü getirdi. Albümlerinden elde ettiği başarıların ardından, Hakan Peker kendi prodüksiyon şirketini kurarak hem kendi albümlerini bu şirketten çıkarmaya başladı; hem de yeni sanatçıların müziğe kazandırılmasını sağladı.

Burak Kut, Zafer Peker, Özlem Tekin, Ali Güven ve Erhan Güleryüz ilk albümülerini Hakan Peker ‘in desteğiyle çıkarmıştı. Hakan Peker' in “Hey Corç”, “Amma ve Lakin” albümleri kendi şirketinden çıkardığı ve kariyerini sağlamlaştırdığı albümler oldu.

1995 yılında çıkardığı “Atesini Yolla” albümü ile, albümdeki şarkıların klip yönetmenliklerini de üstlendi. 1998 yılında Dünden Bugüne Hakan Peker adlı albümü ile daha önce çıkardığı albümlerdeki hitlerden nostalji albümü oluşturdu. Bir Efsaneydi şarkısı bu albümle 2. kez hit olmuştur. “İllaki albümü ile Hakan Peker Karam adlı çıkış şarkısıyla 2000 yılının en çok satan albümü oldu ve zirveye oturdu. 2001 yılında dinlemekten zevk aldığı Türk Sanat Müziği şarkılarından oluşan Canım istedi adlı albümünü çıkardı. 2003 yılında Aşk Bana Lazım adlı albümünü çıkardıktan sonra; 2004 yılında ilk bir single çalışması olan Taş gibi adlı albümünü çıkardı. Daha sonra 2004 yılında Yak Beni ve 2006 yılında Gece Gözlüm adlı çalışmalarıyla müzikteki yolculuğunu devam ettirdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow