Karabük’te Kar Yağışı Ulaşımı Felç Etti

Karabük’te yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok araç yolda kaldı. Kanala düşen otomobil polis, jandarma ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Kasım 20, 2023 - 08:32
 0  14
Karabük’te Kar Yağışı Ulaşımı Felç Etti

İstanbul Yönüne Araç Geçişleri Durduruldu

Karabük’te etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor. Karadeniz’i İstanbul’a bağlayan D-100 kara yolunda kar yağışı sonrası ulaşım dururken kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. Karabük Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Eskipazar Mermer mevkiinde araç sürücülerini durdurarak İstanbul yönüne araç geçişlerine izin vermiyor.

Kanala Düşen Otomobil Kurtarıldı

Karabük-Bartın karayolunun 1030 rakımlı Ahmetusta Geçidi ile Beştepeler mevkisinde de kar yağışı etkili oluyor. Kar kalınlığının 10 santimetreyi aştığı bölgede birçok kamyon ve otomobil yolda mahsur kaldı. Yaz lastikleriyle kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler, araçlarını yol kenarına çekerek beklemeye başladı. İçinde bebekli bir ailenin olduğu otomobil ise, yolda kayarak yol kenarındaki kanala düştü. Otomobil, polis, jandarma ve vatandaşların yardımıyla halat bağlanarak kurtarıldı.

Kar Küreme ve Tuzlama Çalışmaları Devam Ediyor

Karayolları ekipleri bölgede kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Sürücüler, alternatif güzergahları kullanmaları veya kar lastiği takmaları konusunda uyarılıyor. Kar yağışının devam etmesi nedeniyle ulaşımda aksaklıkların artabileceği uyarısında bulunuluyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow