Keltepe Kayak Merkezi’nde Kar Sevinci: Sezon Açılışı Yakında

Karabük’ün Keltepe Kayak Merkezi’nde kar yağışı sezon hazırlıklarını hızlandırdı. Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, 12 Ocak’ta sezon açılışını yapmayı planladıklarını söyledi.

Jan 10, 2024 - 18:19
 0  90
Keltepe Kayak Merkezi’nde Kar Sevinci: Sezon Açılışı Yakında

Karabük’ün yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, Keltepe Kayak Merkezi’nde sevinç yarattı. Kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı kayak merkezinde, sezon için hazırlıklar başladı.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, kayak merkezinde incelemelerde bulundu. Güven, yeterli kar oranının yakalandığı taktirde 12 Ocak Cuma gününden itibaren mekanik sistemlerin ve tesisin aktif olarak kullanılmaya başlanacağını belirtti.

Güven, “Meteorolojik verilere göre hafta sonu itibarıyla bölgemizde yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Biz de ‘Kayak Keltepe’de öğrenilir’ sloganıyla Keltepe Kayak Merkezimize tüm spor severlerimizi, kayak severlerimizi ve vatandaşlarımızı bekliyoruz. Tesisimizde 5 tane pistimiz var. Teleski, telesiyej, baby-liftimiz, eğitim pistimiz, kafeteryamız ve kayak malzemeleri kiralama tesisiyle bölgemize, vatandaşlarımıza hizmet etmek için ekip arkadaşlarımızla beraber hazırlıklarımızı son bir kontrol amaçlı kayak merkezimize geldik” dedi.

Güven, geçen yıl 6 Şubat depremleri nedeniyle sezon açılışını yapamadıklarını, ancak bu yıl iyi bir sezon geçirmeyi umduklarını söyledi. Güven, “Bir önceki sezonda 25 binin üzerinde misafirimiz ağırlamıştık. Biz yine bu sene Batı Karadeniz Bölgesinden yakın illerimiz başta olmak üzere Zonguldak’tan, Bartın’dan, Kastamonu’dan, Ankara’dan birçok müşterimizi bekliyoruz. Tesisimizin hem mekanik sistemleri hem diğer alanlardaki fiyatlandırma politikası da bölgemizde ve bu standartlarda olan tesislere göre çok uygun fiyatta olacak” diye konuştu.

Keltepe Kayak Merkezi, 2 bin rakımıyla Karabük’ün en yüksek bölgesi olan Keltepe’de yer alıyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow