Eskipazar Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları (M.Y.O.), iki sektöre ara eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır;

Sanayiye kalifiye ara eleman yetiştirmek;
İşçi ile mühendis arasında köprü olan, baktığı projeyi okuyup anlayabilen, öğrenim gördüğü alanda gerekli her türlü üretimi gerçekleştirebilen, gelişen teknolojileri takip eden, teknolojik makine parkını optimum bir şekilde kullanabilen, pratik ve analitik düşünebilen düşündüğünü kâğıda aktarabilen ve uygulayabilen, kaliteyi kendine ilke edinmiş kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu ara elemanları yetiştirmektir.
Hizmet sektörüne kalifiye ara eleman yetiştirmek;
Öğrenim gördüğü alanın konularına hakim, halkla ilişkiler tekniklerini özümsemiş, hizmet kalitesini arttıracak teknolojileri takip eden ve uygulayan, müşteri memnuniyeti birinci önceliği olan, bireysel ve takım halinde çalışabilen, amirleri ve çalışma arkadaşlarıyla uyumlu, kaliteyi kendine ilke edinmiş kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu ara elemanları yetiştirmektir.
Bu doğrultuda;
Eskipazar M.Y.O. kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda farkındalık prensibine dayalı sorgulayıcı, sorumlu, üretken, yüksek donanımlı teknik bilgi ve becerilere sahip ara elemanlar yetiştirmeyi kendisine amaç edinmiştir.
Meslek Yüksekokulumuz ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda ara eleman yetiştirmeyi öncelik edinerek işe yerleşme oranı yüksek ön lisans programları açmaktadır.
Okulumuz bünyesinde sosyal sorumluluk kapsamında yöre halkının ihtiyaç duyduğu alanlarda Tübitak, Bap ve İl Özel İdare destekli araştırma projeleri yürütülmektedir.
Öğrencilerimizin uygulama becerilerini artırmaya yönelik TCDD Genel Müdürlüğü ve KARDEMİR A.Ş. ile eğitim ve staj anlaşmaları yapılmıştır.
Yıl boyu düzenlemekte olduğumuz sosyal ve kültürel aktivitelerle paydaşlarımıza katkılar sağlanmaktadır.

Eskipazar Meslek Yüksekokulu

Misyonumuz;
“Evrensel değerlerle milli değerleri birlikte kucaklayan ve özümseyen, evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji kullanabilen, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir öğretim kültürü oluşturmak, mesleki bilgiye ve uygulama becerisine sahip, ahlaki ve mesleki becerileri yüksek, toplumsal değerlere saygılı kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan ara elemanları yetiştirmektir.”

Vizyonumuz;
“Sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayan, mesleki eğitim-öğretimde hedeflediği yüksek kalite standartlarıyla mezunlarına uygulama becerisi kazandırma yetkinliği ile ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettiren; kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik etkili çözümler üreten, takım çalışmasını teşvik eden, demokratik, şeffaf, iletişime ve değişime açık bir meslek yüksekokulu olmaktır.”

Adres

Adres:

Karabük Üniversitesi Eskipazar Meslek Yüksek Okulu, Eskipazar - Karabük, 78400

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed