EVET! KADIN VARSA DEMOKRASİ VAR” sloganı ve uygulamalarıyla kız öğrencilerimiz için oluşturulan KADEM VAKFI Karabük Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 100.Yıl Mahallesinde bulunmaktadır.

Yurdun toplam kapasitesi 88’dir ve KADEM VAKFI tarafından işletilip yönetilmektedir.

Vakıf yöneticilerinin açıklamalarıyla tanıtılan KADEM VAKFI, Türkiye genelinde açtığı yurtlar aracılığıyla genç kadınların sosyo-kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik etmek üzere Kadın ve Demokrasi Derneği tarafından 2015 yılında kuruldu.

Yurdun bağlı olduğu KADEM VAKFI, Türkiye genelinde kurduğu yurtlar aracılığıyla genç kızların sosyo- kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik etmek üzere çalışmalarına başlamıştır. KADEM VAKFI, toplumsal kültür inşasında aktif rol oynayan, bilgi birikimleriyle toplumları ileriye taşıyacak, çağın gereklerini doğru okuyabilen, insani öz değerleri güçlü, başarılı şahsiyetler olmalarına katkı sağlayacak bir vizyonla genç kadınları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda genç kadınların toplumsal hayata entegrasyonu için mesleki gelişimlerine yönelik proje ve aktiviteler geliştirerek; araştırma, inceleme yapmalarına olanak sağlayan akademik çalışmalarını teşvik etmeyi, yürütmeyi ve yaymayı ilke edinen bilim kadınları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

KADEM VAKFI ahlaki ve manevi değerleri ön planda tutarak, genç kadınların ihtiyaçlarını gözeten bir çabanın ürünü olarak, bugünün ihtiyaçlarını göz önüne alan, hayatı anlamlandıran, sağlı, hukuk, çevre, sanat, spor, medya gibi alanlar çalışma sahası içerisinde kabul eden bir misyona sahiptir.

Vakfımız, Denizli, Elazığ ve Zonguldak’ta faaliyetlerine başlayan yurtlarıyla bu hedefleri gerçekleştirmek üzere yola çıkmış ve yeni yurtlar açmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

KADEM VAKFI Karabük Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu

100 öğrenci kapasiteli olan yurtta kahvaltı, akşam yemeği, ADSL İnternet, 7/24 Sıcak Su, bilgisayar odası, etüd salonu, seminer salonu, konferans salonu, dinlenme salonu, mescid, revir, çamaşırhane, ütü odası,  jeneratör, 24 saat güvenlik hizmetleri verilmektedir.

Diğer Kız Yurtlarını incelemek için lütfen buraya dokunun!

Şayet yurt konusunda destek almak istiyorsanız danışmanlarımız tamamen karşılıksız olarak size destek verecektir. DOKUNUN!

OnLine başvuru için buraya dokunun.
Başvuru kılavuzunu görmek içinse buraya dokunun.


Rotamı Planla

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 23:00

Salı

07:00 - 23:00

Çarşamba

07:00 - 23:00

Peşembe

07:00 - 23:00

Cuma

07:00 - 23:00

Cumartesi

08:00 - 24:00

Pazar

08:00 - 24:00

Yurt giriş - çıkış saatleri ilgili yurt müdürlüklerince belirlenir ve buradaki saatlerden farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ilgili yurt müdürlüğüne müracaat ediniz.

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed