Karabük Soğuksu KYK Kız Öğrenci Yurdu

Karabük merkez ilçesi Soğuksu Mahallesinde TOKİ tarafından yapılan ve Kredi Yurtlar Kurumuna devredilen Kız Öğrenci Yurdudur ve Ocak 2022 yılı itibarıyla faaliyete geçti.

Toplam kapasitesi 1004 öğrenci olan Karabük Soğuksu KYK Kız Öğrenci Yurdu, satılmak amacıyla bir kaç kez ihaleye çıkmasına rağmen herhangi bir alıcı çıkmadı. Binanın atıl durumda kalmasına kamuoyunun tepki göstermesi sonucunda bina TOKİ tarafından Kredi Yurtlar Kurumuna devredildi.

2021-2022 Bahar Yarıyılından itibaren 1004 kişilik kapasitesiyle kız öğrencilerimize hizmet vermeye başlaması planlanan Soğuksu Kız Öğrenci Yurdunun ilk misafirleri sporcular oldu.

Hizmete hazır Soğuksu Kız Yurdunda ilk olarak 14-16 Ocak 2022 tarihlerinde Karabük’te düzenlenecek olan Okul Sporları Gençler Kız-Erkek Futbol Grup Müsabakalarında mücadele edecek Kız Futbol Takımı misafir edildi.

Soğuksu Mahallesi Nerede?

Soğuksu mahallesi, Karabük’ün Yenice ilçesine bağlantı yolunda yer alan son bir nevi noktasıdır. Karşısında Fatih mahallesi ve sonrasında Melise Köyü yer almaktadır.
Kentsel Dönüşüm programı çerçevesinde kısmi olarak yeniden dizayn edilmiş ve dizayn edilmeye devam edilen bir mahalledir. Her geçen gün daha da güzelleşmeye devam etmektedir.
Mahalle sakinleri ilk zamanlar mahallerinde yurt açılmasına karşı çıkmıştır. Bir müddet bu olumsuz tavırlarını sürdürmüşlerdir ama son zamanlarda bu tavırlarını terk etmişlerdir.

Ulaşım

Karabük Belediyesinin bu yıl (2023) başladığı toplu taşıma hamlesiyle klimalı modern 2023 model otobüs ve minibüslerle hizmet vermektedir. Aynı zamanda Safranbolu Belediyesi de Safranbolu’da okuyan öğrenciler için Soğuksu KYK yurduna otobüs seferleri düzenlemektedir. Her iki belediyenin duyarlı çalışmaları sonucunda Soğuksu ve diğer mahallelerde ulaşım sorunu yaşanmamaktır.

Kız Yurdu Karabük Üniversitesi Kampüsüne Ne Kadar Mesafede?

Karabük Soğuksu Kız Yurdu Halk Otobüsüne binildiğinde toplam 6,7 km mesafede. Süre bazında 20 dakika civarındadır. (Bu hattı görüp indirmek için buraya dokunun).
Kişisel araç ile 11 dakika sürer.
Yol tarifi için buraya dokunun.

Yurt önünden sürekli belediye otobüs ve minibüsleri ile kampüs alanı ve diğer yerlere rahat bir ulaşım mümkündür. Ulaşım sorunu kesinlikle yoktur.

Yenice Meslek Yüksekokulu

Soğuksu Öğrenci Yurdu aynı zamanda Yenice Meslek Yüksekokuluna 30 km mesafede. Her gün her saat başı hareket eden midibüslerle 45 dakikada okula ulaşmak mümkün.


Nasıl giderim - rotayı planla - Karabük Öğrenci Rehberi

 

Adres

Adres:

Yenice caddesi Soğuksu Toki Konutları Karabük

İletişim Kurun

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08:30 - 17:30

Salı

08:30 - 17:30

Çarşamba

08:30 - 17:30

Peşembe

08:30 - 17:30

Cuma

08:30 - 17:30

Cumartesi

-

Pazar

-

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed