Hasan Doğan Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, 26.02.2010 da gelen ve 27505 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2809 Sayılı Kanun’un ek 30. maddesine göre kurulmuştur.

Hasan Doğan Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu:

Bedeneğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği Bölümlerine ilişkin Öğrenim süresi 4 yıldır.

1 (bir) görevlendirme ve 5 (beş) kadrolu olarak toplam 6 (altı) Öğretim elemanı bünyesine katılmıştır.

2011-2012 Öğretim yılında 60 Öğrenciyi özel yetenek sınavı ile, 60 Öğrenciyi ise ÖSYS ile alarak eğitim-öğretime başlamıştır.
Yüksekokulumuzun öğretim kadrosu 6 (altı) Yrd. Doç. Dr. Öğretim üyesi, 1 Öğretim görevlisi, 2 Okutman ve 3 Araştırma görevlisinden oluşmaktadır
Yüksekokulumuzun idari kadrosu 1 (bir) Müdür, 2 (iki) Müdür Yardımcısı, 1 (bir) Yüksekokul Sekreteri ve 6 (altı) Memurdan oluşmaktadır.
Yüsekokulumuzda Antrenörlük Eğitimi Bölümü , Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümleri bulunmaktadır.
Yüksekokulumuz tesis ve öğretim elemanı kadrosu açısındandan bünyesinde bulunan her öğrencinin gelişmesine katkı sağlamaktadır..

MİSYON
Yüksekokulumuz, beden eğitimi ve spor alanında yetişmiş insan kaynaklarının temelini aşılarken aynı zamanda ilkemizin beden eğitimi ve spor öğretmeni, Spor uzmanı, Antrenör, Spor Yöneticisi yetiştirerek bu alandaki ihtiyacına cevap verilmesine katkıda bulunmaktadır.

Kurumumuzun amacı; bu alanlarda ülkesine ve milletine faydalı, Üretken, duyarlı, sorumluluk sahibi, Öğrendiklerini öğretebilen ve bunları her alanda ve her konuda uygulayabilen, kendini mesleğine adamış, araştırma ve topluma hizmetalanlarında kendisiyle ve çevresiyle barışık, ulusal ve evrensel değerlere saygılı, bilimsel ve sosyal alanlarda iyi donanımlı öğretmenler, yöneticiler ve antrenörler yetiştirmek ve sürdürebilir kalkınmaya öncülük etmektir.

Kurumun; yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası konumu açısından hedefleri nelerdir?

Birimimiz; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği eğitim alanlarında; her biri yüksek nitelikli, bilgi öğreten, bulunduğu yerin ve konumunun analizini iyi yapabilen, bilgi birikimini aktarabilen ve araştırıp öğretebilen, dolayısıyla; bölgesine, ülkesine ve insanlığa faydalı, verimli elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kurumumuz, Türk Milli Eğitiminin ihtiyacı olan yüksek nitelikli, yeterli bilgi birikimine sahip Beden Eğitimi Öğretmeni yetiştirmekle birlikte; bulunduğu bölgenin sportif potansiyelinin belirlenmesinde, mevcut alt yapının geliştirilmesinde, ilgili kurumlara bilimsel verilerin sunulmasında gerekli araştırma ve araştırmaların yapılmasını hedeflemektedir.

VİZYON
Yüksekokulumuz, eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile tercih edilen, takım çalışmasına teşvik eden, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetime sahip, ilimiz ve bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan, üniversite / sanayi/ toplum işbirliğini sağlamada öncü, evrensel değerlere saygılı, kendini sürekli geliştiren, Atatürk ilkelerine bağlı, kanun ve yönetmeliklere uyan, bilimin evrenselliğine inanan, yenilikçi bir okul olmaktır.

Temel Değerlerimiz

Bilimsellik
Yenilikçilik
Katılımcılık
Etik Değerlere Bağlılık
Şeffaflık
Sürekli Gelişme
İş Birliği
Kurumsal Adalet
Sevgi ve Hoşgörü

Adres

Adres:

Karabük Ünv., 78100 Kılavuzlar Köyü/Karabük Merkez/Karabük

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed