Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

K.B.Ü. KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ; ayaktan ve yataklı olarak tedavi hizmetleri sunan, Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir Eğitim ve Araştırma hastanesidir. Hastane, Karabük Devlet Hastanesi adı ile 1967 yılında 50 yatak kapasiteli olarak kurulmuş,

1989 yılından itibaren 150 yatak kapasitesine çıkarılmıştır. Karabük`ün il olmasından sonra hastanenin önemi daha da artmış ve yalnızca il merkezindeki hastalara değil, çevre il ve ilçelerdeki hastalara hizmet veren bir bölge hastanesi konumuna gelmiştir. 2001 tarihinde Bakanlığın Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün onayı ile 302 yatak kapasiteye ulaşmıştır.

1967 yılından günümüze kadar, kurumun sağlık sunumunda hizmet kalitesini artırmak amacı ile; fiziki mekan, çevre düzenlemesi, poliklinik ve yataklı servis odalarında yapılan yeniliklerle altyapısı tamamlanmıştır ve dinamik yapısıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

2007 yılı itibariyle yeniden yapılanma çalışmaları doğrultusunda kapsamlı bir inşaat çalışması başlatılmış, servislerde mevcut olan 4, 5 ve 6 yataklı odalar, 1 ve 2 yataklı odalara dönüştürülmüştür. İnşaat çalışmaları sonrası 1 yataklı 12 oda, 2 yataklı 45 oda, 3 yataklı 34 oda, 4 yataklı 3 oda ile hastaların büyük bir kısmı koğuş sisteminden kurtulmuştur.

2011 yılında poliklinik katlarının olumsuz fiziksel yapısı sonucunda mevcut koşullarda iyileştirme sağlanarak ana binanın arka tarafına poliklinik hizmetleri için ek bir bina yapılmıştır.

KARABÜK DEVLET HASTANESİ 2011 yılı itibariyle A-B–C ve İdari Birimler ve Poliklinikler binası bloklarından oluşan, Karabük il merkezinde toplam 2040 m2’lik alana kurulmuş, 233 yatak kapasiteli olarak hizmet vermeye devam etti.
07.01.2013 tarihinden itibaren hastane, üniversite ile imzalanan protokol ile K.B.Ü. KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’ne dönüşmüştür.

Yapımı 2014 yılı Şubat ayında tamamlanan Şirinevler Mahallesindeki yeni hastane binasına geçilmesi ile birlikte 5000 Evler Hizmet binası kapatılmış, Bayır mahaldeki eski merkez bina ise muhtelif branşlarla ek hizmet binası şeklinde düzenlenmiş olup, toplamda K.B.Ü.KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 77.200 m2 kapalı alanı ve tescilli 440 yatağı ile hizmet vermektedir.

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Kendi aracınız ile gitmek için sayfanız altında bulunan ROTAYI PLANLA linkine dokunmanız yeterli. Gerekli bilgileri girdikten sonra sistem siziKarabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ulaştıracaktır.

Toplu Taşıma araçları ile gitmek içinse;
Şirinevler, 200Evler, Adatepe istikametine giden tüm halk otobüsleri Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde durmaktadır.
Dolmuş ile gitmek içinse dolmuş durağından ve şehir merkezindeki PTT cadesinde bulunan Yenişehir dolmuşlarına binmeniz gerekir.

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi nerelere yakın?

Şirinevler mahallesinde bulunan Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında Şirinevler Ticaret Merkezi, İsmet Market Şirinevler şubesi; yan tarafında İmam Hatip Lisesi; arka tarafında ise Çamlık Piknik Alanı ve Kardemir karabükspor tesisleri bulunmaktadır.


Adres

Adres:

Karabük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Alpaslan Cad Şirinevler Mahallesi, 78200 Karabük Merkez/Karabük

Rotamı Planla

Çalışma Saatleri

Pazartesi

24 saat

Salı

24 saat

Çarşamba

24 saat

Peşembe

24 saat

Cuma

24 saat

Cumartesi

24 saat

Pazar

24 saat

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Ahmedi 29 Mart 2019 05:23
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek

çok kalabalık