KYK Burs ve Kredi

KYK Burs ve Kredisi, üniversite okuyacak olan ve ailesinin maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrenciler için devlet tarafından verilen maddi bir burstur.

KYK Burs ve Kredi başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihler arasında (genellikle Emin ayı ilk haftası) e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrencilerin yapacakları iş ve işlemler sonuç açıklama sayfasında ayrıntılı olarak yer almaktadır. Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden burs/kredi onay işlemi ekranında yer alan “taahhütname onayı” yapmaları gerekmektedir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus Kredi Yurtlar Kurumundan burs alan öğrenciye kredi; kredi alan öğrenciye ise burs verilmemektedir.

KYK Karabük İl Müdürlüğü hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve iltişim bilgilerini görmek için lütfen buraya dokunun. 
 

 

Adres

Adres:

Yurt Sokak No:5 Üniversite Mahallesi Bahattin Gazi Öğrenci Yurdu Karabük

E-posta:

-

Rotamı Planla

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08:30 - 17:30

Salı

08:30 - 17:30

Çarşamba

08:30 - 17:30

Peşembe

08:30 - 17:30

Cuma

08:30 - 17:30

Cumartesi

-

Pazar

-

KYK Burs ve Kredi Başvurularını internet ortamında E-Devlet üzerinden belirtilen tarihler arasında dilediğiniz saatte yapabilirsiniz.

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Hizmet
İlgi
Personel
Ulaşım
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed