Mühendislik Fakültesi

Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel yönde gelişimi ve ilerlemesinde gençliğin, özellikle de iyi yetişmiş üniversite gençliğinin önemli bir yerinin ve payının olduğu bilincini taşıyan ve bu bilincin farkında öğretim üyesi kadrosuna sahip olan Mühendislik Fakültesi, geleceğe yön verecek mühendisler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesine bağlı olarak 2005/9744 karar sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile 18.12.2005 tarihinde kurulan Karabük Mühendislik Fakültesi, 29 Mayıs 2007 tarihli 5662 sayılı yasa ile kurulan Karabük Üniversitesine bağlanmış ve Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi adını almıştır. Fakülte bünyesinde, 19.07.2007 tarihinde Makina Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümleri açılmıştır. 2008-09 eğitim öğretim yılından itibaren Makina Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerine 40’ar öğrenci alınmasıyla birlikte eğitim öğretime başlanmıştır. 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği bölümlerinin örgün eğitim ve Makina Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin ikinci öğretim programlarına öğrenci alınacaktır. Ayrıca Bilgisayar Mühendisliği bölümünde uzaktan eğitim programı önümüzdeki yıldan itibaren eğitim öğretime başlayacaktır. Lisans programında yabancı dil hazırlık sınıfı uygulaması zorunlu olup, öğrenciler bir yıl İngilizce hazırlık programına katıldıktan sonra lisans programı eğitimlerine başlamaktadır. İngilizce dil bilgileri yeterli olan öğrenciler, muafiyet sınavında başarılı oldukları takdirde zorunlu hazırlık programını atlayarak lisans programına devam etmektedirler. Fakültemiz evrensel değerler ışığında, bilim, teknoloji ve sanat birikiminden yararlanarak ülkenin geleceği için üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi, araştırma, eğitim ve hizmet alanlarındaki üretimini toplum yararına sunumunu görev edinmiştir. Fakültemiz, bir ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönde gelişimi ve ilerlemesinde gençliğin, özellikle de iyi yetişmiş üniversite gençliğinin önemli bir yerinin ve payının olduğu bilincini taşıyan ve bu bilincin farkında olan öğretim üyelerinden oluşmaktadır.

Mühendislik Fakültesi Misyon

Kaliteli eğitim-öğretim ve araştırma imkanları sunarak sürekli gelişim anlayışı ile uluslararası alanda başarılı, rekabetçi; mühendislik bilim ve teknolojisine katkıda bulunabilme standartlarına sahip; analitik düşünme, problem çözme ve tasarım yeteneği kazanmış; gelişmeye açık; çevre, sağlık, güvenlik ve mesleğini koruma sorumluluğunu üstlenmiş; etik değerlere saygılı mühendis yetiştirmektir.

Mühendislik Fakültesi Vizyon

Misyonumuzu gerçekleştirmek için, çağdaş bilim ve teknoloji ile araştırmayı, yaşam boyu öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edinmiş akademik kadroya sahip; araştırma, geliştirme ve eğitim-öğretim altyapısını sürekli güncelleyen; bilgiyi toplumsal ve endüstriyel faydaya dönüştürmeyi sağlayacak projeler geliştiren; bölgesel, ulusal ve uluslararası mühendislik ve endüstriyel problemlere çözüm getiren; ekolojik – teknolojik – ekonomik bileşenlerin uyumu ile temiz üretim bilinci oluşturan; entelektüel birikim ile disiplinler arası işbirliğini ön planda tutan; ilk sıralarda tercih edilen, etik değerlere saygılı, ülkesine hizmet eden saygın ve tanınmış bir fakülte olmaktır.

Adres

Adres:

Karabük Ünv., 78100 Kılavuzlar Köyü/Karabük Merkez/Karabük

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed