Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi 01.02.2010 yılında 2010/103 Sayılı kararname ile Resmi Gazetede yayınlanarak kurulmuştur. İlk öğrencisini 2011/2012 Eğitim-Öğretim döneminde kabul etmiştir.

Tıp Fakültesi 2016/2017 Eğitim Öğretim döneminde öğrencilerimiz Karabük ilinde eğitimlerine başlamış olup 1. Sınıfta 68 öğrencimiz bulunmaktadır. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinin 2016-2017 taban puanları en düşük 445,30710 ve en yüksek 451,71114 olarak hesaplanmıştır.

Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren Karabük Devlet Hastanesi ve bağlı birimleri, Karabük Üniversitesi Rektörlüğü ve Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından protokol imzalanmıştır. Bu protokol çerçevesinde Fakültemiz Öğretim Üyeleri Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık hizmeti vermektedir.

Fakültemizde 31 Profesör, 7 Doçent, 48 Yardımcı Doçent olmak üzere toplam 86 Öğretim Üyesi 26 Araştırma görevlisi olmak üzere genel toplam 112 Akademik personel ve 6 İdari personel ile hizmet vermektedir.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi VİZYONUMUZ
Eğitim, hizmet ve araştırma bakımından ulusal ve uluslar arası düzeyde tercih edilir, bilim ve teknoloji dünyası ile örgütsel bağları gelişmiş, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü, dünyadaki nitelikli üniversiteler ile eşdeğer bir eğitim ve araştırma kurumu olacak bir tıp fakültesi haline gelebilmektir.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi MİSYONUMUZ
Bilim dünyasına katkıda bulunmak amacı ile evrensel ölçekte bilgi üretmek. Bölgesel ve ulusal gereksinimler doğrultusunda toplumun yaşam kalitesini yükseltmek amacı ile en üst düzey tıp eğitimi vererek ülke ve dünya gerçeklerine, toplum sorunlarına duyarlı, etik değerlere sahip, kültürel olarak donanımlı, araştırıcı ve yenilikleri takip eden üretici hekimler yetiştiren bir fakülte olabilmektir.

Karabük İlinde bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren Karabük Devlet Hastanesi ve bağlı birimleri, Karabük Üniversitesi Rektörlüğü ve Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından protokol imzalanmıştır. Bu protokol çerçevesinde Fakültemiz Öğretim Üyeleri Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermektedir.

Adres

Adres:

Karabük Ünv., 78100 Kılavuzlar Köyü/Karabük Merkez/Karabük

E-posta:

-

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed