Yenice Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksek Okullarının Amacı
Meslek Yüksekokulları (M.Y.O.), iki sektöre ara eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır;

Sanayiye kalifiye ara eleman yetiştirmek;
İşçi ile mühendis arasında köprü olan, baktığı projeyi okuyup anlayabilen, öğrenim gördüğü alanda gerekli her türlü üretimi gerçekleştirebilen, gelişen teknolojileri takip eden, teknolojik makine parkını optimum bir şekilde kullanabilen, pratik ve analitik düşünebilen düşündüğünü kâğıda aktarabilen ve uygulayabilen, kaliteyi kendine ilke edinmiş kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu ara elemanları yetiştirmektir.

  • Hizmet sektörüne kalifiye ara eleman yetiştirmek;
    Öğrenim gördüğü alanın konularına hakim, halkla ilişkiler tekniklerini özümsemiş, hizmet kalitesini arttıracak teknolojileri takip eden ve uygulayan, müşteri memnuniyeti birinci önceliği olan, bireysel ve takım halinde çalışabilen, amirleri ve çalışma arkadaşlarıyla uyumlu, kaliteyi kendine ilke edinmiş kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu ara elemanları yetiştirmektir.
  • Yenice Meslek Yüksekokulu kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda farkındalık prensibine dayalı sorgulayıcı, sorumlu, üretken, yüksek donanımlı teknik bilgi ve becerilere sahip ara elemanlar yetiştirmeyi kendisine amaç edinmiştir.
    Meslek Yüksekokulumuz ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda ara eleman yetiştirmeyi öncelik edinerek işe yerleşme oranı yüksek ön lisans programları açmayı kendisine görev edinmiştir.

NASIL GİDİLİR ?

Yeşil Yenice’ye ulaşmak için birkaç alternatif var; Karayolundan ve demiryolundan…

Ankara-Zonguldak arasında haftanın belirli günlerinde TCDD tarafından düzenlenen karşılıklı tren seferleri ile ilçeye demiryolunun konforuyla ulaşmak oldukça basit ve ucuz. Ankara’dan yaklaşık350 km ve Zonguldak’tan yaklaşık 65 km mesafedeki Yeşil Yenice istasyonu şehirin içinde denilebilir.

Karayoluyla Yenice’ye ulaşmak isteyenler de iki yönden ulaşabilir. Yenice’ye Zonguldak’tan direkt otobüs seferleri mevcut. Kendi aracıyla gelecekler ise Zonguldak-Devrek yolunun Gökçebey ayrımından Yenice yoluna girmeleri gerekli. Ayrımdan sonra Yenice’ye 15 dakikada ulaşmak mümkün.

Diğer bir yön ise Karabük üzerinden Yenice’ye ulaşmak. Karabük-Yenice arasında düzenli otobüs seferleri yapılıyor. Bu yol, Karabük’ten sonra yaklaşık 33 km.

İstanbul ve Ankara’dan Yenice’ye, Yenice’den de hem Ankara’ya hem de İstanbul’a direk otobüs seferleri bulunmaktadır. Bu seferlerden de faydalanarak Yenice’ye gelinilebilir.

Hava yoluyla gelmek de mümkün aslında Yenice’ye. Tabii bunun için bir helikoptere ihtiyacınız olacak 🙂

Ayrıca Yenice’ye 45 km uzaklıktaki Çaycuma ilçesinde özel ve küçük uçakların inebileceği bir minik havaalanı var…

Yenice’ye hangi yolla gelirseniz gelin, daha Yenice’ye girmeden yeşilin kokusunu alacaksınız, doğanın sizi kucakladığını ve içine doğru çektiğini hissedeceksiniz.

Sayfanın alt bölümünde ulaşım için ROTAMI PLANLA butonuna basıp alternatif yolları görebilirsiniz.

Adres

Adres:

Cengiz Topel Blv. No:26 İsmetpaşa Mahallesi 78700 Yenice/Karabük

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Konum
Ulaşım
Personel
Hizmet
Memnuniyet
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed