Zarif Kız Yurdu

Şayet yurt seçiminde kararsız kalırsanız size tamamen ücretsiz hizmet verecek olan danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Kız Yurdu Destek Hatlarımız

1. Telefon desteği için buraya, (+90 544 433 23 25)
1. WhatsApp hattı ile destek için buraya dokunun.

Merkezi konumu, yıllardır süre gelen yurt işletmeciliği tecrübesi, ev konforundaki odaları, sıcak ve samimi ortamıyla Özel Zarif kız yurdu Karabük Üniversitesi’nde okumakta olan kız öğrencilere en kaliteli konaklama hizmetini uygun fiyatlarla sunmaya devam ediyor!

  • Milli Eğitim Bakanlığından onaylı
  • Safranbolu’nun en merkezi noktasında
  • Otel ve yurt işletmeciliğinde deneyim sahibi uzman ekip tarafından sunulan hizmetler
  • Öğrencilerin konforu için sağlanan eksiksiz olanaklar
Zarif Kız Yurdu; Karabük ili Safranbolu ilçesinde, Karabük Üniversitesi’nde okumakta olan öğrencilere hizmet veren, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir kız öğrenci yurdudur.
Zarif Kız Yurdu; bünyesinde Zalifre Otel ve Zalifre Konak gibi turistik konaklama tesislerini de bulunduran Safranbolu Turizm A.Ş. tarafından işletilmektedir.
Zarif Kız Yurdu; konaklama işletmeciliğinde oldukça tecrübeli çalışan kadrosu, merkezi konumu, hijyenik ortamı ve öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet standartlarıyla Karabük Üniversitesi’nde okumakta olan kız öğrencilere eşsiz bir konaklama fırsatı sunmaktadır.

Misyonumuz; Karabük Üniversitesi’ne okumaya gelen kız öğrencilerimize evlerinin rahatlığını aramadan en kaliteli konaklama hizmetini sağlayabilmektir.

Vizyonumuz; konaklama işletmeciliği alanındaki ulusal gelişmeleri yakından takip ederek, Safranbolu’da en kaliteli kız yurdu olarak anılmaktır.

Yurdumuzda konaklayan tüm öğrencilerimize en üst standartta konaklama hizmetleri sunmak tüm velilerimize taahhüdümüzdür!

ÖZEL ZARİF YÜKSEK ÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU SÖZLEŞMESİ

Zarif Kız Öğrenci Yurdu olarak;

Ülkemizin değişik illerinden ve değişik kültürlerinden gelen, farklı karakter yapılarına sahip genç kızlarımızın ne kadar uyumlu ve hoşgörülü olduklarının, sizlerinde gayretiyle başarabileceğinin en iyi örneği olduğumuza inanıyoruz. Bu inançla yurt gibi toplu halde yaşanan yerlerde rahat, huzurlu ve güvenilir bir ortam yaratmak için uyguladığımız ve taviz vermediğimiz ilkelerimiz, siz değerli öğrencilerimizin bundan sonraki ev ve iş yaşamlarında daha başarılı olmanıza ışık tutacaktır.Öğrenciler, Yurt Yönetimi tarafından belirlenen kendileri ile ilgili bu hükümlere ve yurdun günlük çalışma düzenine uymak zorundadır. Uyulması gereken kurallar aşağıdaki gibidir;

Madde 1) Sadece fakülte ya da Yüksekokul öğrencisi olup bunu kaydolduğu okuldan alacağı öğrenim belgesi ile kanıtlayan kız öğrencilerimizin kaydı yapılmaktadır. Şehir genelindeki yurtların yeterli olmadığı durumlarda lise ve dengi okul öğrencilerinin de kaydı yapılmaktadır.

Madde 2) Yoklama saatinde öğrencilerin imza atması zorunludur.

Madde 3) Herhangi bir suçtan hükümlü olmayan ve bunu ilgili makamlardan alacakları adli sicil kaydı ile kanıtlayan öğrenciler kaydedilir. Yurtta kalmaları yetkili ve ilgili makamlarca sakıncalı bulunanların yurda alınmaları yasaktır.

Madde 4) Yurtta kaldığı süre içinde disiplinsiz davranışları bulunan ve bu sözleşmedeki maddelere uymayan öğrencilere uyarı cezası yazılır, üç ayrı uyarı cezası bulunan ve yurdun huzurunu bozan öğrencinin sözleşme şartları geçerli olacak şekilde ilişiği kesilir.

Madde 5) Yurt müdürlüğü tarafından yapılacak her türlü tebligat ve çağrıya uyarak gereği yapılmalıdır. Yurt yönetiminin düzenleyeceği yurdun asayişi ve kurallarının uygulanması için düzenlenen toplantı, seminer ve uyarı yazılarına katılım zorunludur.

Madde 6) Yurdun huzurunu ve düzenini bozacak hareketlerden titizlikle kaçınılmalıdır, görgü kurallarına uyulmalı, kıyafet ve hareketlere dikkat edilmeli odalar ve yurdun diğer bölümleri temiz ve düzenli tutulmalıdır.

Madde 7) Yurtta kalan diğer öğrenciler sözlü ya da fiziksel rahatsız edilmemeli ve çirkin sözler sarf edilmemelidir.

Madde 8) Yemekhanede, koridorlarda ve odalarda sigara içmek yasaktır.

Madde 9) Yurt içersinde ve odalarda yüksek sesle bağırarak konuşulmamalı, televizyon, radyo, laptop ya da bilgisayarların sesini fazla açmamalı ve gürültü yapmamalıdır. Ortak kullanım alanlarında, koridorlarda ve odalarda gece 24:00’dan sonra yüksek sesle konuşmak, gürültü yapmak yasaktır. Geceleri 02:00’dan sonra genel kullanım alanlarındaki ışıklar azaltılacaktır

Madde 10) Pencerelerin önüne yiyecek, içecek gıda maddelerinin ve sigara küllüklerinin konulması yasaktır. Bu eşyalar aşağıya düştüklerinde çevremizdeki komşu işyeri sahiplerine ve araçlarına zarar vermekte olup aynı zamanda da yurdun dış görüntüsünün kötü olmasına neden olmaktadır.

Madde 11) Dışarıdan yiyecek ve içecek siparişi verilmesi durumunda güvenlik açısından yurt dış kapısından içeri siparişi getiren kişinin girmesi yasaktır. Siparişi getiren kişilerin hoş olmayan görüntülere sebep vermemesi açısından bu önlem alınmıştır.

Madde 12) Erkek arkadaşlarınızın her ne sebeple olursa olsun yurda gelmeleri ya da yurt önünde beklemeleri yasaktır. Buna uymayan erkek arkadaşlarınız güvenlik görevlimiz tarafından yurt çevresinden uzaklaştırılacaktır.

Madde 13) Yurdun girişinde bulunan ayakkabı dolaplarının düzenli bir şekilde kullanılması gereklidir. Giriş koridorunda dağınık halde bırakılan ayakkabı ve terlikler uyarılara rağmen kaldırılmazsa görevliler tarafından toplanarak atılabilir. Kullanmadığınız ayakkabı ve terliklerinizi ortalıkta bırakmamalısınız.

Madde 14) Duvarlara, kapılara çivi çakılmamalı, yazı yazılmamalı ve zarar verilmemelidir.

Madde 15) Yasaklanmış, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozacak yasadışı yayın, genel ahlaka aykırı resim ve afişler odalara ve yurda asılamaz.

Madde 16) Yurdumuzda iki öğün yemek verilmektedir.
Kahvaltı saatleri hafta içi : 07:00-11:00 arasındadır.
Hafta sonu : 08:00-11:00 arasındadır.
Akşam yemeği : 16:00-19:00 saatleri arasındadır.

Madde 17) Mutfak malzemelerinin (çatal, kaşık, bardak vb.) odalara ve toplu kullanım alanlarına götürülmesi kesinlikle yasaktır.

Madde 18) İş bu sözleşme, 2016-2017 için bir eğitim öğretim dönemi olan 10 ay üzerinden yapılacak olup, her ödeme karşılığı öğrenciye ödediği miktarın faturası verilmektedir. Sözleşme devam ederken yurttan ayrılma isteğinde bulunan öğrenciler kaldıkları süreye ait ödedikleri ücretin iadesini talep edemezler ve 10 aylık tutarın tamamını ödemek zorundadırlar.

Madde 19) Yurt kurallarımız hem öğrencinin hem de işletmemizin menfaatleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Kurallara uyduğunuz ve disiplinli olduğunuz sürece sorunlar çıkmayacaktır.

Madde 20) Kredi ve Yurtlar Kurumuna geçme isteğiyle yurdumuzdan ayrılma talebinde bulunan öğrencilerimiz için sözleşme şartları geçerlidir, iptal edilemez.

Madde 21) Yurt yönetiminin izni olmadan herhangi bir nedenle toplantı düzenlenemez, gösteri yapılamaz, tahrik ve teşviklerde bulunulamaz.

Madde 22) Her türlü kesici, tehlikeli ve ateşli silahlar bulundurulamaz, alkollü içecek , uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak ve bunları kullanmak yasaktır, kumar olarak nitelendirilen oyunlar oynanamaz.

Madde 23) Yurt yönetimi tarafından belirlenen yerler ve saatler içinde konuk kabul edilebilir. Odada kayıtlı yurt öğrencileri dışında, yatılı misafir kalamaz.

Madde 24) Yurda giriş ve çıkışlarda yurt kimlik kartının sorulması halinde güvenlik görevlisi olan personele yurt kimliğinin gösterilmesi zorunludur. Gerektiğinde yurt idaresi tarafından kontrol edilmek üzere öğrencilere ait dolap, bavul vs. yerler açık tutulmalıdır.Yurt yetkilisi gerekli gördüğü zamanlarda odalarda kontrol yapma hakkına sahiptir.

Madde 25) Odaları temiz ve düzenli tutmak gereklidir. Odalarda bulunan yatak, dolap, masa, vb gibi demirbaş eşyaları başka yerde kullanmak yasaktır. Yurt içerisinde ortak kullanılan ve öğrenciye zimmet edilen eşyalara ve cihazlara zarar vermemek, verildiği takdirde zararın o günkü piyasa fiyatından ödenmesi gerekmektedir.

Madde 26) Yurt yönetiminin izni olmadan evci çıkmak, mazeretsiz olarak geç gelmek veya yurda gelmemek ve bunları tekrarlamak yasaktır. Yurt binasının kapısı sabah 07:00’de açılır daha erken yurttan çıkılması mümkün değildir. Akşam en geç giriş saati 24:00’dır ve o saten sonra kapıları kilitlenir, gelmeyen veya mazeretsiz olarak geç gelen öğrenci hakkında uyarı yazısı yazılarak durum ailesine haber verilir.

Madde 27) Öğrencinin acil hastalık durumu söz konusu olduğunda öğrencinin bağlı bulunduğu SSK, Bağkur, vb sağlık belgesiyle en yakın sağlık kurumuna ulaştırılması özel servis aracımızla sağlanmaktadır. Tedavi ve ilaç giderleri öğrencinin kendisine aittir.

Madde 28) Odalarda bulunan yurda ait nevresim ve havlu takımlarının temizliği, odaların ve banyoların temizliği yurt görevlilerince haftada bir gün yapılmaktadır, diğer zamanlarda öğrenciler günlük oda temizliklerinin, yataklarının ve giysilerinin düzenli olmasından kendileri sorumludur. Öğrenciye ait nevresim, havlu ve giysinin yıkanması, ütülenmesi kendi sorumluluğundadır.

Madde 29) Kayıt sırasında öğrencinin kalacağı oda, öğrencinin isteği alınarak müdüriyet tarafından belirlenir. Bunun dışında öğrenciler idareye haber vermeden kendi aralarında oda değiştiremezler. Oda değişikliği yapmak isteyen öğrencin makul ve mantıklı olamayan keyfi değişiklik yapma hakkı yoktur. Oda değişikliği yurt yönetimi tarafından onaylandığı takdirde, en fazla iki kez değişiklik yapabilir.

Madde 30)Yurtta ve odalarda meydana gelebilecek arızalar yurt idaresi tarafından tamir ettirilecektir. Ancak söz konusu arızaların öğrenci hatası nedeniyle geldiği tespit edilirse hasardan öğrenci sorumludur.


Adres

Adres:

Zarif Kız Öğrenci Yurdu Barış Mahallesi, Arap Hacı Sok. 17/A, 78600 Safranbolu/Karabük

E-posta:

-

İletişim Kurun
Rotamı Planla

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 23:00

Salı

07:00 - 23:00

Çarşamba

07:00 - 23:00

Peşembe

07:00 - 23:00

Cuma

07:00 - 23:00

Cumartesi

08:00 - 24:00

Pazar

08:00 - 24:00

Yurt giriş - çıkış saatleri ilgili yurt müdürlüklerince belirlenir ve buradaki saatlerden farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ilgili yurt müdürlüğüne müracaat ediniz.

Talep Listesi

Bu işletmenin sahibi misiniz? Sisteme üye olup içeriği yönetme hakkını alabilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. +90 545 7632475 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

Listeleme Talep Et

Özellikler

Etüt Salonu

Etüt Salonu

Kütüphane

Kütüphane

Dinlenme Salonu

Dinlenme Salonu

Kantin

Kantin

Revir

Revir

Çamaşır - ütü Odası

Çamaşır - ütü Odası

7/24 Sıcak Su

7/24 Sıcak Su

Jeneratör

Jeneratör

İnternet

İnternet

Temizlik

Temizlik

Güvenlik

Güvenlik

Servis

Servis

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed