Yarıçap: Kapalı
Yarıçap: km
Set radius for geolocation
post-title YKS sonuçları açıklandı!

YKS sonuçları açıklandı!

YKS sonuçları açıklandı!

YKS sonuçları yarın açıklanıyor, adaylar sabırsızlanıyor…
ve YKS sonuçları açıklandı

Gözler ÖSYM’den gelecek sınav sonuçları açıklamasına çevrildi. 2 milyonu aşkın üniversite öğrencisi adayı YKS ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını arıyor. YKS, TYT, YDT ve AYT sonuçları ÖSYM sınav takvimine göre 31 Temmuz’da açıklanacak. Öğrenciler YKS sonuçlarını AİS üzerinden öğrenebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler, 07-14 Ağustos tarihlerinde yine AİS üzerinden alınacak.

Geleceğini şekillendirmek isteyen üniversite adayları YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerini yapacak. Adaylar YKS, AYT, TYT ve YDT sonuçlarının açıklanması ile sıralamalarını öğrenerek hayalini kurdukları bölümleri tercih edecek. Sınav sonuçları da, tercih işlemleri de ÖSYM AİS sayfasından yapılacak.

YKS Sınav sonuçlarını buraya dokunup görebilirsiniz.
veya Adres: https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=5541

YKS SONUÇLARI YARIN AÇIKLANIYOR

Gözler ÖSYM’den gelecek sınav sonuçları açıklamasına çevrildi. 2 milyonu aşkın üniversite öğrencisi adayı YKS ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını arıyor. YKS, TYT, YDT ve AYT sonuçları ÖSYM sınav takvimine göre 31 Temmuz’da açıklanacak. Öğrenciler YKS sonuçlarını AİS üzerinden öğrenebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler, 07-14 Ağustos tarihlerinde yine AİS üzerinden alınacak

2018 YKS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KLAVUZU

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 30 Haziran’da Temel Yeterlilik Testi, (TYT) 1 Temmuz’da Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç ayrı oturumda gerçekleştirilen 2018 YKS sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler sınav sonuçlarını ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenebilecek.

Sonuçların açıklanmasının ardından ise adaylar için bir hafta sürecek olan tercih maratonu başlayacak. Üniversite tercihleri 7-14 Ağustos’ta yapılacak. Tercih bildirim işlemi tamamlandıktan sonra tercih süresi içerisinde “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden değişiklik yapılabilecek. 2018-Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarını da göz önünde tutarak kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini internetten bireysel olarak yapacak. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezi yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’ndan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacak.

Karabük Üniversitesini tercih etmeyi düşünen adaylar bilgi sahibi olmak için buraya dokunabilirler.

Karabük Öğrenci Rehberi ile daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Karabük Öğrenci Rehberi takımı olarak tüm adayların doğru tercih yapmalarını ve istedikleri okulu kazanmalarını diliyoruz.

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…