Şarkıcı Hakan Peker Safranbolu'ya Dokunmak İçin Aday

Safranbolu'ya Dokunmak İçin Aday Olan Şarkıcı Hakan Peker: "Ben Safranbolu Olduğum İçin Buradayım"

Kasım 1, 2023 - 14:26
 0  20
Şarkıcı Hakan Peker Safranbolu'ya Dokunmak İçin Aday

İYİ Parti'nin Safranbolu belediye başkan adayı olarak açıklanan ünlü şarkıcı Hakan Peker, gazetecilerle bir araya gelerek, bu yörenin çocuğu olduğunu ve Safranbolu'ya dokunmak istediğini söyledi. Peker, "Safranbolu benim için tarihi miras kentimiz. Bugüne kadar hak ettiği yere gelememiştir. Turizmde, kültürde ve sanatta benle bağdaştığı için buraya dokunmak için belediye başkanı olmak istedim" dedi.

Karabük'ün tarihi ilçesi Safranbolu'da belediye başkan adaylığı için çalışmalarını sürdüren şarkıcı Hakan Peker, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Peker, Safranbolu'nun kendisi için çok özel bir yer olduğunu belirterek, "Bütün anılarım, çocukluk anılarım burada. Safranbolu bana göre Karadeniz'in bir incisi, Batı Karadeniz'in özellikle. Tarihi miras kentimiz. Yani 19 kentten bir tanesi" diye konuştu.

Peker, Safranbolu'nun turizm potansiyelini daha da artırmak için projeler hazırladıklarını ifade ederek, "Bugüne kadar çok güzel şeyler olmuş ama bana göre hak ettiği yere gelememiştir. Turizmde, kültürde ve sanatta benle bağdaştığı için, ben Safranbolu olduğum için bu yörenin çocuğu olduğum için buraya dokunmak için belediye başkanı olmak istedim. Yoksa benim belediye başkanlığı olmak gibi herhangi bir kaygım ve endişem olmadı. O yüzden çok rahatım. Kendimi evimde gibi hissediyorum" dedi.

Peker, seçilmesi halinde Safranbolu'yu en güzel ve kaliteli seviyeye getireceğini de vurgulayarak, "Safranbolu'yu hak ettiği yere taşımak için çalışma arkadaşlarımla birlikte elimizden geleni yapacağız. Safranbolu'nun tarihi ve doğal güzelliklerini koruyarak, geliştirerek, tanıtarak, turizmi canlandırarak, kültürel etkinlikleri artırarak, sanatsal zenginliği vurgulayarak, halkımızın yaşam kalitesini yükselterek hizmet edeceğiz" şeklinde konuştu.

Basın toplantısında Peker'e İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Orkun Kanber ve il ile ilçe teşkilatları da eşlik etti. Peker, toplantının ardından ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow