AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Engelliler Günü’nde Mesaj Yayınladı

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Aralık 3, 2023 - 13:41
 0  70
AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Engelliler Günü’nde Mesaj Yayınladı

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelli bireylerin toplumun önemli parçası olduğunu ve haklarına saygı gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Şahin, bir toplumun gerçek gücünün, içindeki her bireyin potansiyelini en üst düzeye çıkarması ve herkesin insan haklarına saygı göstermesiyle ölçüldüğünü belirtti. İnsanların birbirine daha fazla anlayış göstermesi ve dayanışma içinde olması gerektiğini ifade eden Şahin, engelli vatandaşların karşılaştığı zorlukları anlamak, onlara destek olmak ve yaşadıkları hayatta eşit fırsatlara erişimlerini sağlamak gerektiğini söyledi.

Şahin, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, haklarına saygı göstermek ve toplumsal farkındalığı artırmak için eğitimden sağlığa, sosyal yardımdan istihdama, her alanda çalışmalarını durmaksızın sürdürdüklerini kaydetti. Şahin, engelli bireylerin istihdam olanaklarına erişiminin her geçen gün arttığını, eğitim ve sağlık gibi alanlarda hizmetlere daha kolay erişimlerini sağladıklarını, Türkiye Yüzyılı’nda, engellilere yönelik politikaları daha çok güçlendirerek, engellilere uygun çevresel koşulları sağlamaya devam edip onların sosyal hayata daha etkin şekilde katılımını teşvik edeceklerini ifade etti.

Şahin, tüm engellilerin gününü kutlayarak, onlara sevgi, saygı ve huzurlu yaşam temenni etti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow