Karabük Bartınlılar Derneği Yeni Başkanını Seçti

Karabük Bartınlılar Derneği kongresinde Yüksel Korkut başkanlığa seçildi. Yeni yönetim Karabük Valisi Mustafa Yavuz’u ziyaret etti.

Aralık 2, 2023 - 19:36
 0  75
Karabük Bartınlılar Derneği Yeni Başkanını Seçti

Karabük’te faaliyet gösteren Bartınlılar Derneği, kongreyle yeni yönetimini belirledi. Tek liste halinde gidilen seçimde Yüksel Korkut, dernek başkanlığına getirildi.

Yeni yönetim kurulunda Fatih Erdem, Gülhan Kaynar, Erol Altuntepe, Şerife Salman, Gülcan Karagülle, Coşkun Aloğlu, Orhan Buyurman, Şevki Alper ve Adem Karapınar yer aldı.

Yeni başkan Yüksel Korkut, kongre sonrası yaptığı açıklamada, derneğin Karabük’teki Bartınlıların birlik ve beraberliğini sağlamak, kültürel ve sosyal faaliyetler düzenlemek, Bartın’ın tanıtımına katkıda bulunmak gibi amaçlarla kurulduğunu belirtti.

Korkut, dernek olarak Karabük’te yaşayan Bartınlıların sorunlarına çözüm bulmak, dayanışma ve yardımlaşma içinde olmak, Bartın ile Karabük arasındaki ilişkileri geliştirmek için çalışacaklarını ifade etti.

Yeni yönetim, ilk ziyaretini Karabük Valisi Mustafa Yavuz’a yaptı. Vali Yavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bartınlılar Derneği’nin Karabük’teki sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Yavuz, derneğin yeni yönetimine başarılar dileyerek, Karabük ile Bartın arasındaki kardeşlik bağlarının güçlenmesine katkı sağlamalarını temenni etti.

Yeni yönetim, daha sonra Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Altuntepe ve Safranbolu AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Yasin Aydın’ı da ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow