Karabük KYK Yurdunda Asansör Sorunu: Öğrenciler Tedirgin

Karabük KYK Yurdunda Meydana Gelen Asansör Arızaları İddiaları Öğrencileri Tedirgin Ediyor

Kasım 9, 2023 - 19:08
Kasım 9, 2023 - 20:59
 0  11
Karabük KYK Yurdunda Asansör Sorunu: Öğrenciler Tedirgin

Karabük’te Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda kalan öğrenciler, yurdun asansörlerinin sürekli bozulmasından dolayı mağdur olduklarını ve endişe duyduklarını iddia ettiler. Öğrenciler iddialarında, asansörlerin düzenli olarak bakımının yapılmadığını ve bu durumun Aydın’da yaşanan acı olayın tekrarlanmaması için önemli bir risk oluşturduğunu vurguladılar.

Öğrenciler, yurtta bulunan asansörlerin sık sık arızalandığını ve bu nedenle zaman kaybına ve günlük yaşantılarının olumsuz etkilenmesine neden olduğunu ifade ettiler. Öğrenciler, yurt yönetimine bu sorunun acil bir şekilde çözülmesi için başvurduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını iddialarında söylediler.

Öğrenciler, asansör bakımının yapılması için yetkililere çağrıda bulundular. Ayrıca, Aydın’da bir asansör kazasında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in ölümünün tekrarlanmaması için asansör güvenliğinin sağlanması gerektiğini hatırlattılar.

Yurt yönetiminin, öğrencilerin bu taleplerine duyarsız kalmaması ve asansörlerin düzenli olarak bakımının yapılması için gerekli önlemleri alması bekleniyor. Öğrencilerin güvenliği ve konforu için asansörlerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve bakımının yapılması son derece önemlidir. Bu konuda gerekli önlemlerin alınarak öğrencilerin taleplerine cevap verilmesi gerekmektedir.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow