Karabük Keltepe Kayak Merkezi'nde Kar Kalınlığı 60 Santimetreye Ulaştı

Karabük'ün 2 bin rakımlı Keltepe Kayak Merkezi'nde etkili olan kar yağışı sonrası kar kalınlığı yer yer 60 santimetreye ulaştı. Kayak severleri umutlandıran görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Aralık 25, 2023 - 15:30
 0  73
Karabük Keltepe Kayak Merkezi'nde Kar Kalınlığı 60 Santimetreye Ulaştı

Karabük'ün 2 bin rakımlı Keltepe Kayak Merkezi'nde etkili olan kar yağışı sonrası kar kalınlığı yer yer 60 santimetreye ulaştı.

Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olmayı hedefleyen Karabük'teki Keltepe Kayak Merkezi'nde kar yağışı hafta sonu etkili oldu. Karla birlikte kapanan tesis yolu ekiplerin çalışmalarıyla yeniden ulaşıma açıldı.

Yağışla birlikte 2 bin rakımlı tesis beyaz örtüyle kaplanırken kar kalınlığı Alt Günübirlik Tesislerde 30, Üst Günübirlik Tesislerde 60 santimetreye ulaştı.

2 bin 400, 2 bin 300 ve bin metrelik 3 pistte sahip olan tesisin açılışıyla birlikte kayakseverler kayak ve snowboard keyfini doyasıya yaşama fırsatı yakalayacak.

Kayakseverler, kar kalınlığının artması ve tesisin açılması için sabırsızlanıyor. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler ise kayak severleri umutlandırdı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow