Karabük POMEM'den Mezun Olan Polis Adayları Yemin Etti

Karabük POMEM'den mezun olan 454 polis adayı, düzenlenen törenle yemin etti. Mezunlar, devletine ve milletine sadık kalacaklarını söyledi.

Aralık 9, 2023 - 13:24
 0  53
Karabük POMEM'den Mezun Olan Polis Adayları Yemin Etti

Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi'nden (POMEM) 454 polis adayı, meslek hayatlarına başlamadan önce düzenlenen törenle yemin etti. Mezunlar, devletine ve milletine sadık kalacaklarını, vatanına ve bayrağına bağlı olacaklarını, şan ve şerefle görev yapacaklarını ifade etti.

Karabük POMEM Müdürü Zekeriya Çoban, törende yaptığı konuşmada, mezunların içinde vatana ve millete hizmet etme arzusu olduğunu dile getirerek, "Bu görevi aldığınız donanımlı eğitim sayesinde başarıyla sürdüreceksiniz. Her daim halkın ve hakkın yanında olup ne pahasına olursa olsun hak ve adaletten ayrılmamayı görev edininiz. Sizler şerefli ve kutsal bir mesleğin mensupları olarak çok çalışacak, vatandaşlarımıza hizmet edeceksiniz, insani değerlerden asla ödün vermeyeceksiniz. Unutmayın ki sizi bu millet ve bu devlet yetiştirdi." diye konuştu.

Çoban, polis adaylarının, görev yaptıkları yerlerde keyfilikten uzak insan haklarına saygılı ve hukuk devleti ilkelerine bağlı çalışarak Cumhuriyeti nice yüzyıllar boyunca yaşatacağına işaret ederek, "Sizlerden isteğim bu devletin bu vatanın birer evladı olduğunuzu unutmayınız. Aklınızı asla başkasına kiraya vermeyin. Ne olursa olsun ne pahasına olursa olsun anayasadan, kanundan ve onun ışığından şaşmayın." dedi.

Törende, dereceye giren 3 öğrenciye hediyeleri verildi. Ardından, yeni mezun 454 polis adayı yemin etti. Mezunlar, "Devletimizin yasal gücünü temsil edeceğim. Kanunların ve aziz milletimizin emrinde yol alacağım. Şerefle taşıdığım üniformama, en ufak bir leke getirmeyecek ve zerrece hataya düşmeyeceğim." şeklinde yemin etti.

Törene, AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, kurum müdürleri, diğer ilgililer ve mezunların aileleri katıldı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow