Karabük 'te Kundaklama Şüphesi ile 3 Ayrı Yangın

Karabük 'ün Ovacık ilçesinde, bir ahır, samanlık ve taksi yanarken daha öncede yangınların olması akıllara kundaklama şüphesini getiriyor

Ekim 6, 2023 - 10:09
Ekim 6, 2023 - 10:16
 0  20
Karabük 'te Kundaklama Şüphesi ile 3 Ayrı Yangın

Karabük 'ün Ovacık ilçesi Gümüşler Mahallesi'nde AK Parti Ovacık İlçe Başkanı Ahmet Şahin 'e ait taksi, ahır ve samanlıkta henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Karabük, Ovacık ve Safranbolu belediyelerine bağlı itfaiye görevlileri, Ovacık Orman İşletme Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında ahır ve samanlık kullanılamaz hale geldi, taksi ise zarar gördü.

Kundaklama şüphesi

Polis ekipleri kundaklama şüphesi üzerine olaya ilişkin çalışma başlattı. Olay yerine gelen yetkililer inceleme yaparken, daha önce de ilçede ayrı ayrı yangınlar çıkmıştı ve kundaklama şüphesi bulunuyordu.

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Ovacık Kaymakamı Tuğçe Yılmaz, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci olay yerinde inceleme yaptı.

Gece saatlerinde de yangın çıktı

İlçenin Gümüşler Mahallesi 'nde Ramazan Şahin, Karşı Mahalle'de Mustafa Süze, Ekincik köyü yolu üzerinde de Ahmet Mazhar Denli'ye ait samanlıklarda gece saatlerinde ayrı ayrı yangın çıkmıştı.

Kundaklamadan çıkma ihtimali üzerinde durulan ve itfaiyenin söndürdüğü yangınlarda 3 samanlık zarar görmüştü.

Yapılan incelemeler sürüyor

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlçemizde meydana gelen yangınlarla ilgili olay yeri inceleme ve soruşturma çalışmaları devam etmektedir. Meydana gelen yangınlarda herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. Yangınların çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmalar devam etmektedir." denildi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow