Karabük Üniversitesi ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliğini Güçlendiriyor

Karabük Üniversitesi ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim alanında iş birliğini güçlendirmek için iş birliği çalıştayı düzenledi.

Kasım 24, 2023 - 11:02
Kasım 24, 2023 - 12:19
 0  25
Karabük Üniversitesi ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliğini Güçlendiriyor

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık başkanlığında Senato Toplantı Odasında gerçekleştirilen çalıştaya, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Genel Sekreter Lütfü Köm, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ile Üniversite ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

Çalıştayda, öğretmenlik uygulamaları, hizmet içi eğitimler, sosyal etkinlikler, Sosyalfest projesi, atölye ve laboratuvarların ortak kullanımının sağlanması, TEKNOKENT firmalarında lise öğrencilerine staj imkanı gibi başlıklarda istişarelerde bulundu.

Çalıştayda, İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle yapılacak protokoller kapsamındaki ortaklaşa yürütülecek faaliyetler ve projeler konusunda fikir alışverişi yapıldı.

Önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalarla ilgili kararların alındığı çalıştayda, KBÜ Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Özkan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Küçükzoroğlu koordinatör olarak süreci yönetmeleri için görevlendirildi.

Çalıştayın ardından açıklamalarda bulunan Rektör Kırışık, "Karabük Üniversitesi olarak eğitim alanındaki iş birliklerine büyük önem veriyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu çalıştay, iki kurum arasındaki iş birliğinin daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Akbaş da, "Karabük Üniversitesi ile iş birliğimiz her geçen gün daha da güçleniyor. Bu çalıştay sayesinde eğitim alanında birlikte gerçekleştireceğimiz yeni projelere dair fikir alışverişinde bulunduk. İş birliğimizin daha da artarak devam edeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow