Karabük Üniversitesi YÖK Raporunda 5 Başarıya İmza Attı

Karabük Üniversitesi, YÖK'ün 2023 yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu'nda 4 kategoride 5 farklı başlıkta ilk 5'e girdi. Üniversite, eğitim, uluslararasılaşma, sürdürülebilirlik ve araştırma alanlarında yüksek performans gösterdi.

Aralık 25, 2023 - 10:33
 0  65
Karabük Üniversitesi YÖK Raporunda 5 Başarıya İmza Attı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türkiye'deki 208 üniversiteyi 74 farklı göstergeye göre değerlendirdiği "Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023"ü yayımladı. Rapor, üniversitelerin yükseköğretime yaptıkları katkı ve sağladıkları gelişmeye göre hazırlandı. Karabük Üniversitesi, raporda 4 kategoride 5 farklı başlıkta ilk 5'e girmeyi başardı.

Karabük Üniversitesi, "Eğitim ve Öğretim" kategorisinde TEKNOFEST, TÜBİTAK, TÜBA gibi kurumlar tarafından düzenlenen yarışmalara katılan öğrenci sayısıyla 5'inci, "Uluslararasılaşma" kategorisinde en çok uluslararası öğretim elemanı istihdam eden üniversite olarak 4'üncü, uluslararası öğrenci sayısıyla 2'nci, "Sürdürülebilirlik" kategorisinde iklim eylem endeksi sıralamasında 5'inci, "Araştırma-Geliştirme, Proje ve Yayın" kategorisinde ise AR-GE'ye harcanan yatırım bütçesi oranıyla 5'inci sırada yer aldı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversitenin Türkiye'nin yükselen yıldızı olduğunu söyledi. Kırışık, "Bilim Merkezli Öğrenci Dostu Karabük Üniversitesi" vizyonuyla hareket ettiklerini belirterek, "Uluslararası standartlarda bir üniversite olarak bilimi önceleyen ve bilimsel gelişmesini sürekli yüksek noktaya çıkarmaya çalışan bir üniversite olmaya özen gösteriyoruz. Karabük Üniversitesini akademik, bilimsel ve teknolojik açıdan güçlendirerek dünyaya öğrenci yetiştiren saygın bir üniversite olmaya ve bunu çok daha geliştirmeye devam edeceğiz. Üniversitemizin gelişiminde emeği geçen tüm mensuplarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor, başarılı performansları için bütün personelimi ve öğrencilerimi yürekten kutluyorum" dedi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow