Karabük ve Kastamonu Üniversiteleri, Sosyalfest İçin İş Birliği Yaptı

Karabük Üniversitesi, 2-3 Mart 2024’te Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası sosyal bilimler festivali Sosyalfest’e ev sahipliği yapacak. Bu festivalde Kastamonu Üniversitesi de iş birliği ortağı olacak.

Aralık 7, 2023 - 19:33
 0  23
Karabük ve Kastamonu Üniversiteleri, Sosyalfest İçin İş Birliği Yaptı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ile Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Sosyalfest iş birliği toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, iki üniversite arasında Sosyalfest kapsamında yapılabilecek iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Sosyalfest, sosyal bilimler alanında çalışan akademisyen, araştırmacı, öğrenci ve ilgili kurum ve kuruluşların bir araya gelerek bilgi, deneyim ve fikir paylaşımında bulunacağı bir platform olacak. Festivalde, sosyal bilimlerin farklı disiplinlerinden konuşmacılar, paneller, atölyeler, sergiler, yarışmalar ve kültürel etkinlikler yer alacak.

Rektör Kırışık, Sosyalfest’in sosyal bilimlerin gelişimine ve toplumsal faydaya katkı sağlayacak bir etkinlik olduğunu belirterek, Kastamonu Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Rektör Topal ise, Sosyalfest’in Türkiye’de sosyal bilimler alanında önemli bir boşluğu dolduracağını ve iki üniversitenin bu festivalde ortak çalışmalar yapacağını ifade etti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow