Safranbolu, İzmir'de Turizm Fuarlarında Boy Gösterdi

Safranbolu Belediyesi, İzmir'de düzenlenen 3 farklı turizm fuarında kentini tanıtmak için stant açtı. Fuarlarda, Safranbolu'nun kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri anlatıldı.

Aralık 7, 2023 - 19:14
 0  65
Safranbolu, İzmir'de Turizm Fuarlarında Boy Gösterdi

Safranbolu Belediyesi, 7-9 Aralık tarihleri arasında İzmir Gaziemir Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen 3 farklı fuarda kentini tanıtmak için stant açtı.

17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ve Kongresi, Health Sağlık Turizmi Fuarı ile 3.Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı’nda Safranbolu’nun kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan Safranbolu Belediyesi, stantlarına yoğun ilgi gördü.

Belediye Başkanı Elif Köse, fuarlara katılımın çok verimli geçtiğini belirterek, “Bu fuarlar, kentimizin tanıtımı ve turizmine katkı sağlamak için önemli bir fırsat. Uzman kadromuz eşliğinde tüm misafirlerimizi stantımıza bekliyoruz. Safranbolu’yu hem yurt içinde hem de yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz” dedi.

Safranbolu Belediyesi’nin açtığı stantlarda, kentin yöresel ürünleri, el sanatları, mimarisi, festivalleri ve turistik mekanları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, ziyaretçilere Safranbolu lokumu, kıtırı ve çeşitli hediyelik eşyalar dağıtıldı.

Safranbolu, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve koruma altına alınan ilk kentlerden biri. Kent, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow