Karabük’te Engellilerden Muhteşem Gösteri

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Karabük’te engelli bireylerden oluşan koro ve folklor ekibi, izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu.

Aralık 4, 2023 - 14:53
 0  77
Karabük’te Engellilerden Muhteşem Gösteri

Karabük’te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen “Engelli Korosu ve Engelliler Folklor Gösterisi” programı, büyük ilgi gördü. Engelli bireylerin seslendirdiği şarkılar ve sergilediği danslar, davetlilerden alkış aldı.

Gürültü ve Sağlık Derneği ile Karabük Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu paydaşlığında yürütülen “Biz Birlikte Güzeliz Projesi” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen program, Karabük Üniversitesi Saadettin Ökten Konferans Salonunda yapıldı.

Programa Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Vali Yardımcısı Erol Özkan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nihat Yılmaz, akademisyenler, öğrenciler, engelli bireylerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Nihat Yılmaz, engelli bireylerin toplumun önemli bir parçası olduğunu ve onlara destek olmak gerektiğini belirtti. Yılmaz, “Biz Birlikte Güzeliz Projesi” ile engelli bireylerin ve ailelerinin sosyal, eğitim ve mutluluk açısından en ufak bir katkıda bulunursak mutlu olacağız" dedi.

Programda engelli bireylerden oluşan koro, Türkçe ve yabancı şarkılar seslendirdi. Ardından engelli bireylerden oluşan folklor ekibi, yöresel oyunlar oynadı. Engelli bireylerin gösterileri, izleyenleri duygulandırdı ve coşturdu. Program sonunda engelli bireyler, davetlilere çiçek takdim etti. Program, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow