2018-2019 Öğretim Yılının İlk iki Ayında Neleri Başardık?

2018-2019 Öğretim Yılının İlk iki Ayında Neleri Başardık?

Küçük Bir Analiz Hikayesi

Yeni öğretim yılında Karabük Üniversitesini kazanıp Karabük’e ilk defa gelecek ve gelenlerle beraber bölgemizde yaşayan öğrencilerimiz ve aileleri için neler yaptık, neleri gerçekleştirdik ve hangi hedeflere ulaşabildik diye bir özeleştiride bulunalım dedik.

Karabük Öğrenci Rehberi aylardır süren çalışmalar neticesinde ilk sınavını 2018 – 2019 öğretim yılında vermeye başladı.
Bu amaçla değerlendirmeye alacağımız ilk tarih aralığı 01.08.2018 ile 30.09.2018. Yani Ağustos ve Eylül ayları olacak.

Öncelikle sitemizin İnternet ortamındaki çalışabilirliğini, erişebilirliğini, verimliliğini ve sonuçlarını değerlendirmekle başlayalım.

Ağustos ve Eylül 2018 aylarında Google Analiz değerleri resimde de görüldüğü gibi;

 • Toplam Gösterim Sayısı : 591 bin
 • Toplam Tıklama Sayısı : 40 bin
 • En Çok Aranan İçerikler : yurtlar, apart daireler, pansiyonlar, fakülte ve yüksek okullar hakkında bilgi, Karabük ve ilçeleri hakkında bilgiler.

 • Resimdeki grafiğe dikkat edilecek olursak Üniversite sınav sonuçları açıklandığı 31 Ağustos günü Arama Motorlarından sitemize 1.788 yeni kişi gelmiş ve genellikle Karabük ve ilçeleri hakkında bilgiler ve barınma ile ilgili ön araştırmalar yapmışlar.

 • Üniversiteye kayıtların başladığı 3 Eylül günü Arama Motorları aracılığıyla sitemizi 1.489 yeni kişi ziyaret etmiş. Bu kullanıcıların büyük bir kısmı yurt gibi barınma bilgilerinin bulunduğu sayfalarımızı, diğer bir kısmı da kayıt yapılacak okullarının konum ve bilgilerinin olduğu sayfalara ulaşmışlar. Küçük bir kısım ise il ve ilçelerimiz hakkında bilgilerin olduğu sayfaları ziyaret etmişler.

Kredi Yurtlar Kurumu yurt başvuru sonuçlarının açıklandığı 12 Eylül günü yine Arama Motorları aracılığıyla 4.515 yeni kişi sitemizi ziyarette bulunmuş. Bu kullanıcıların neredeyse tamamı yurt gibi barınma bilgilerinin bulunduğu sayfalarımızı ziyaret etmişler.

Son günlerde ise günde ortalama 240 kişi Apart Daire konusunda arama yapmakta ve ilgili sayfayı ziyaret etmektedir.

Takım olarak bu başarıya ulaşacağımızı biliyorduk ve ispatlanması amacıyla güvenilir, dürüst ve temiz bir yurt olan ve yüzümüzü kara çıkarmayacağına inandığımız Bahtiyar Kökemli Kız Öğrenci Yurdu ile ilk sezonda beraber çalışma kararı aldık.

Bu karar ile;

 • Bahtiyar Kökemli Yurt görevlisi Gamze hanımı yurt danışmanımız yapıp telefon ile iletişim kuranları kendisine yönlendirdik.
 • Özel fiyat anlaşması ile bir kaç öğrencimize indirim sağladık.
 • Sadece yurt konusunda günlük 2.500 civarında ziyaretçi akınına uğrayan sitemizde Bahtiyar Kökemli Yurdunun giriş sayfasında tanıtımını yaptık.

Peki sonucunda ne oldu?

 • Gamze hanım uykusuz kaldı.
 • Kendisinin ve yurdun telefonları susmak bilmedi.
 • Günde bir kaç kez telefonları şarz etmek zorunda kaldıklarını, gecenin geç vakitlerinde ve hatta sabaha karşı bile arayanlar olduğunu bize aktardılar.
Ve sonucunda,
Bahtiyar Kökemli Kız Öğrenci Yurdu bir kaç günde %100 doluluk oranına ulaştı!

2018-2019 Öğretim Yılının başlangıcında Neleri Başardık?

 • İki öğrencimize tamamen kendi imkanlarımızla burs verdik.
 • Bizlere ulaşan bazı öğrencilerimize ulaşımda ve konaklamada destek olduk.
 • Maddi durumu iyi olmayan ve ilk defa Karabük’e gelen bazı öğrencimize anlaşmalı lokantalarımızda ücretsiz yemek hizmeti verdik.
 • Telefonlarımız aracılığıyla arayan herkese elimizden geldiğince bıkmadan, usanmadan günün her saatinde yardımcı olmaya çalıştık.
 • Yurtta kalan çocuğuna ulaşamayan aileler için yurda gidip aileleriyle iletişim kurmasını sağladık.
  ve daha bir çok hizmeti karşılıksız olarak yerine getirmeye çalıştık.

Tüm bunların yanı sıra Karabük Öğrenci Rehberinin bu ilk yılında bazı aksaklıkları çok net olarak gördük. Önümüzdeki yıl ve yıllarda daha iyi hizmet için gerekli projelerimizi hazırlamaya başladık. Bu projelerimiz sayesinde çok daha geniş bir kitleye ulaşıp daha çok öğrencimize yol göstererek tavsiyelerde bulunacağız.
Ve sonucunda çok daha fazla yardımlarda bulunabilme imkanına sahip olacağız.

Karabük Öğrenci Rehberi sitemizi ziyaret eden herkese teşekkür ediyoruz.

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!