Kıymet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu

Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Kıymet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu, Karabük Merkezde Kartaltepe Mahallesinde konumlanmış olup Üniversite kampüs alanına yaklaşık 7 km mesafededir.

KYK Karabük il müdürlüğü bünyesinde faaliyetine devam eden Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu, Yazıcı ailesinin Yüksek öğrenim Öğrenci Yurdu olması koşuluyla bağışladığı binada hizmet vermektedir. Konum itibarıyla şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde hakim bir noktada olan yurt, KYK Taşkent Kız Öğrenci Yurduna bağlı olarak yönetilmektedir.

KYK Karabük Kız Yurdu

Karabük Üniversitesi Kampüs alanına uzak oluşu, bir saat içinde toplam iki adet halk otobüsünün hizmet vermesi ve bu hizmetin yetersizliği yurdun dezavantajlarını oluşturmaktadır. Diğer taraftan şehir merkezine ve dolmuş, otobüs duraklarına yürüme mesafesinde olması bu dezavantajı az da olsa tolere etmektedir. Merkezden  kampüs alanına her 10 dakikada bir toplu taşıma araçları bulunmakta ve ortalama 15 dakikalık bir yolculukla ulaşılabilmektedir.
Kıymet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu KYK Karabük - Karabük Öğrenci rehberi

Yazıcı Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerin bir çoğu sosyal yaşam bölgesi olarak şehir merkezini değil; Karabük üniversitesi kampüs alanı karşısında bulunan 100.yıl mahallesini tercih etmektedirler.

Kıymet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdundan Karabük Üniversitesi Kampüs Alanına nasıl gidebilirsiniz?

Seçenek 1
– Yürüyerek şehir merkezinde bulunan Minibüs Duraklarına gidin ve 100.yıl minibüslerine binin. Mesafe 1.1 km. süre: 13 dk.
– Minibüs durakları ile kampüs alanı mesafesi 6,5 km 11 dakika. Minibüs güzergahı olan Yeşil Mahalle üzerinden gidildiği için süre 5 dakika daha uzun olmaktadır.
Kıymet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu KYK Karabük - Karabük Öğrenci rehberi Kıymet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu KYK Karabük - Karabük Öğrenci rehberi

Seçenek 2
– Yürüyerek şehir merkezinde Kares AVM ini az ilerisinde bulunan Şato iş hanının önündeki otobüs durağına gelin. Mesafe: 650 m. Süre: 8 dk. Her saat yarımda bu durağa gelen Şirinevler – 100.Yıl otobüsüne binin. Mesafe: 6 km. Süre: 11 dk.
https://rehber.b-cdn.net/wp-content/uploads/2019/05/kyk-kiymet-yazici-4.jpg  

Adres

Adres:

Kıymet Yazıcı Kız Öğrenci Yurdu, Kartaltepe Mahallesi, Recep Sami Yazıcı Sk., 78100 Karabük Merkez/Karabük

Web:

-

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 23:00

Salı

07:00 - 23:00

Çarşamba

07:00 - 23:00

Peşembe

07:00 - 23:00

Cuma

07:00 - 23:00

Cumartesi

08:00 - 23:59

Pazar

08:00 - 23:59

Yurt giriş - çıkış saatleri mevsimsel olarak farklılık gösterebilir. Lütfen yurt müdürlüklerinden detaylı bilgi alınız.

Bir İnceleme Bırak

captcha-input
Fiyat
Konumu
Personel
Hizmet
Yiyecek
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed