ÖSYM’den Gece Yarısı Sürprizi, YKS sonuçları açıklandı

ÖSYM’den Gece Yarısı Sürprizi, YKS sonuçları açıklandı

ÖSYM’den Gece Yarısı Sürprizi, YKS sonuçları açıklandı

Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS sonuçları ÖSYM tarafında gece yarısı sürprizi ile açıklandı. Adaylar YKS sonuçlarına ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşabiliyor. Sonuçların açıklanmasının ardından adayları zorlu bir tercih maratonu bekliyor. Tercihler ise 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin katıldığı YKS sınav sonuçları, sabah saatlerinde ÖSYM tarafından açıklandı. 28 Temmuz’da açıklanması beklenen YKS sonuçları, ÖSYM tarafından bugün (27 Temmuz) erişime açıldı. Üniversite adayları, T.C. Kimlik numarası ve aday şifresiyle sonuçları öğrenebiliyor.

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM'den Gece Yarısı Sürprizi, YKS sonuçları açıklandıÖSYM, sınav sonuçları duyurusunu;

“27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Temmuz 2020 tarihinde saat 07.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.”
şeklinde yaptı.

YKS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

YKS sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=6984 adresinden ulaşabilirsiniz.

YKS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI MI?

ÖSYM, 21 Temmuz tarihinde bilgi amaçlı olarak YKS tercih kılavuzunu erişime açmıştı. Üniversite adayları, YKS tercih kılavuzu ile birlikte geçmiş dönemde okulların taban puanlarını ve kontenjan bilgilerini öğrenebiliyor.

YKS TERCİH KILAVUZU EKRANI

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Aygün, açıklamada şu bilgilere yer verdi:

2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu bugün yayımlayacağız. 2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır.

Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.

Karabük Üniversitesi ve Karabük’de öğrencilik hakkında bilgi için dokunun.

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!