Safranbolu 'da Turizmde Kalite Çıtası Yükseliyor

Safranbolu 'nun turizm kalitesi çıtası Mor Bayrak Projesi ile yükselecek

Ekim 16, 2023 - 11:34
 0  18
Safranbolu 'da Turizmde Kalite Çıtası Yükseliyor

Safranbolu'da, turizmde kalite standartlarını yükseltmek amacıyla başlatılan Mor Bayrak Projesi'ne katılan işletmelere ödüller verildi. Safranbolu Belediyesi, Karabük Üniversitesi Safranbolu Turizm Fakültesi, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği ve Safranbolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından desteklenen proje, sürdürülebilir turizmin teşvik edilmesi ve turizm sektöründeki işletmelerin kalite standartlarını yükseltmesini hedeflemektedir.

Proje kapsamında eğitim alan işletmeler, turizm sektörüne bakış açılarının değiştiğini ve turist ağırlamanın bilincinin arttığını dile getirdiler. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, törende yaptığı konuşmada, Mor Bayrak Projesi'nin Safranbolu'nun turizm potansiyeline katkı sağlayacağını ve turizmin nitelik anlamında yükselmesine yardımcı olacağını belirtti.

Törende, proje kapsamında sertifika almaya hak kazanan işletme sahiplerine ödülleri verildi. İşletmeler arasında Akçasu Konak, Akbulut Konak, Emiroğlu Konak, Gülevi, Taşev Sanat ve Şarap Evi, Safranbolu Turşucusu gibi isimler bulunmaktadır.

Mor Bayrak Projesi ile Safranbolu'nun turizm sektöründe kalite standartlarının yükselmesi ve sürdürülebilir turizm anlayışının benimsenmesi bekleniyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow