Safranbolu, Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ı Anma Programıyla Andı

Safranbolu, vefatının 29. yılında Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ı unutmadı. Halk oyunları, türkü ve konserin yer aldığı anma programı büyük ilgi gördü.

Aralık 12, 2023 - 13:51
 0  68
Safranbolu, Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ı Anma Programıyla Andı

Devlet Sanatçısı Sadi Yaver Ataman, ölümünün 29. yılında memleketi Safranbolu'da düzenlenen bir programla anıldı. Safranbolu Belediyesi ve Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı tarafından organize edilen program, Leyla Dizdar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Programın sunuculuğunu Sadi Yaver Ataman'ın torunu Ataman Erkul üstlendi. Programda, Safranbolu'nun erkek ve kadın halk oyunları ekipleri gösteri sundu. Ardından, bağlamalarda Arif Balaban, Hasan Genç, kavalda Okan Alkan, meyde Emre Demirkol, kabak kemane ile kemençede Serhan Yılmaz, ritimde Mehmet Soygür'ün eşlik ettiği gecenin solisti Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Ertan Hacısüleymanoğlu, 17 türküyü seslendirdi.

Katılımcıların büyük beğenisini kazanan gösteriler ve konserin ardından, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse bir konuşma yaptı. Köse, "Sadi Yaver Ataman, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Safranbolu'muzun kültürel değerlerine büyük katkı sağlamış bir sanatçımızdır. Vefatının 29. yılında onu rahmetle, saygıyla, sevgiyle anıyoruz. Bu anlamlı programda emeği geçen herkese ve geceye katılan tüm izleyicilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Program, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow