Sosyal Medya Fenomenleri Gözaltında: Yok Böyle Bir Para

Sosyal Medya Fenomenleri Dolandırıcılık ve Kara Para Aklama Suçlamasıyla Gözaltına Alındı

Kasım 15, 2023 - 09:27
 0  36
Sosyal Medya Fenomenleri Gözaltında: Yok Böyle Bir Para

Sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler, farklı devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını iddia ederek 13 kişiyi dolandırdıkları ve kara para akladıkları gerekçesiyle gözaltına alındı. İstanbul ve Kars'ta yapılan operasyonlarda 4 kişi yakalandı.

İddiaya göre, şüpheliler, devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını söyleyerek, mağdurlara ucuz araç satışı vaat etti. Bu şekilde güven kazanan şüpheliler, araç talepleri alarak 10 milyon lira para topladı. Ancak şüpheliler, ihalede sorun çıktığı bahanesiyle mağdurlara ne para ne de araç teslim etmedi.

Polis ekipleri, teknik ve fiziki takip sonucu şüphelilerin kimliklerini tespit etti. 3 Mayıs'ta düzenlenen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 5'i tutuklanırken, 1'i serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında devam eden çalışmalarda, örgütün lideri olduğu belirlenen Onur A. ve örgüt üyesi olan Nihal Candan, Hacı İsrafil S. ile Bahar Candan isimli kadın şüpheli, 14 Kasım'da İstanbul ve Kars'ta düzenlenen operasyonda yakalandı. Şüphelilerin çok sayıda suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Şüphelilerin dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasıyla yargılanacakları öğrenildi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow