Yenice'de Ayı Saldırısı: İki Kişi Ağır Yaralı

Karabük'ün Yenice ilçesinde koyunlara ve insanlara saldıran ayıların vahşeti vatandaşları korkutuyor.

Kasım 15, 2023 - 15:24
 0  64
Yenice'de Ayı Saldırısı: İki Kişi Ağır Yaralı

Karabük'ün Yenice ilçesinde yaşayan Bağbaşı köylüleri, koyun sürülerine saldıran iki ayıyla karşı karşıya kaldı. Olayda iki sürü sahibi kuzen ağır şekilde yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Olay, sabah saatlerinde Bağbaşı köyünün Koymatlar mahallesinde meydana geldi. Emrah Koymat (35) ve amcasının oğlu Turan Koymat (50), koyunlarını otlatmak için damdan çıkardıkları sırada, köyün çıkışına yakın bir yerde iki ayının saldırısına uğradı. Ayılar, koyunlara zarar vermekle kalmayıp, müdahale etmeye çalışan kuzenlere de saldırdı.

Köylülerin yardımına koşan diğer sürü sahipleri, ayıları korkutarak uzaklaştırmayı başardı. Ancak olayda yaralanan Emrah ve Turan Koymat, ağır yaralar aldı. Emrah Koymat'ın hayati tehlikesinin bulunduğu, Turan Koymat'ın ise vücudunda çok sayıda kırık olduğu öğrenildi. Yaralılar, ambulansla Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Görgü tanıkları, ayıların yerleşim yerlerine kadar gelmesinin endişe verici olduğunu belirtti. Köy muhtarı Mehmet Koymat, "Ayılar her yıl buralarda görülüyor ama bu kadar yakınımıza gelip saldırmaları ilk defa oldu. Koyunlarımızın canından çok, insanlarımızın canını korumak zorundayız. Yetkililerden bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz." dedi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow