Vali Yavuz'dan 3 Nisan'ın 'Türkiye Sanayi Günü' Kutlamasına Tam Destek

Karabük Valisi Yavuz, Ticaret ve Sanayi Odası Toplantısında 3 Nisan'ın 'Türkiye Sanayi Günü' Kutlamasını Destekledi

Ekim 31, 2023 - 15:41
 0  20
Vali Yavuz'dan 3 Nisan'ın 'Türkiye Sanayi Günü' Kutlamasına Tam Destek

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası'nın Müşterek Meslek Komite Toplantısı'na katıldı. Toplantı, Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlendi ve Vali Yavuz, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Adnan Çebi, Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz ve meclis üyeleri ile ilin sanayi ve ticaret durumunu değerlendirdi.

Toplantıda Başkan Çapraz, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmaları Vali Yavuz'a sunum şeklinde aktardı. Ayrıca, Karabük Demir Çelik Fabrikaları'nın temellerinin atıldığı ve Karabük'ün kuruluş tarihi olan 3 Nisan'ın, 'Türkiye Sanayi Günü' olarak kutlanması için destek istedi.

Vali Mustafa Yavuz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Batı Karadeniz'in kalbi Karabük, aynı zamanda ülkemizin ilk ağır sanayi hamlesinin yapıldığı ve sanayi ile sürekli anılan bir kenttir. 3 Nisan tarihi, sadece bizler için değil, ülkemiz adına da çok önemli bir tarihtir. 'Emeğin Başkenti' olan Karabük'ün kuruluşunu kutlarken, tüm aktörlerle birlikte, 3 Nisan'ın 'Türkiye Sanayi Günü' olarak kutlanması için gereken ne varsa yapmaya hazırız. Yatırımlarınız ve üretimleriniz için siz değerli iş insanlarımızı kutluyorum. Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda, daha çok üretecek, daha çok çalışacağız. Bu süreçte, sizlerin daima yanında olacağız. Üretime katkı sağlamak için ne tür adımlar atılması gerekiyorsa, onları atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow