Başkan Köse’den Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Başkan Köse, kadına yönelik şiddetin son bulması için toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadınların güçlendirilmesi, erkeklerin bilinçlendirilmesi, çocukların eğitimi, medyanın duyarlılığı, sivil toplumun katılımı ve yerel yönetimlerin desteği gerektiğini vurguladı.

Kasım 25, 2023 - 18:58
Kasım 25, 2023 - 18:59
 0  59
Başkan Köse’den Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Köse, mesajında, kadına yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğunu, kadınların yaşam hakkını, özgürlüğünü, onurunu ve güvenliğini tehdit ettiğini belirtti.

Başkan Köse, kadına yönelik şiddetle mücadelenin sadece yasal düzenlemelerle, cezai yaptırımlarla, koruyucu önlemlerle olmayacağını, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasıyla, kadınların güçlendirilmesiyle, erkeklerin bilinçlendirilmesiyle, çocukların eğitimiyle, medyanın duyarlılığıyla, sivil toplumun katılımıyla, yerel yönetimlerin desteğiyle olacağını ifade etti.

Başkan Köse, kadına yönelik şiddetin son bulması için mücadele eden tüm kadınları, kurumları, sivil toplum örgütlerini, basın mensuplarını, duyarlı vatandaşları kutlayarak, “Kadına yönelik şiddet, hepimizin ortak sorunudur. Bu sorunu çözmek için hep birlikte çalışmalıyız. Kadınlarımızın hayatlarını, haklarını, geleceklerini korumak için elimizden geleni yapmalıyız. Kadınlarımızın yanındayız, sesleriyiz, güçleriyiz. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde, şiddete maruz kalan, hayatını kaybeden tüm kadınları saygıyla anıyor, şiddetsiz bir dünya diliyorum.” dedi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow