KBÜ’de Akademik Başarıya Ödül Töreni

Karabük Üniversitesi’nde profesörlük ve doçentlik kadrosuna yükselen ve TÜBİTAK projelerinde desteklenen akademisyenler için ödül töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, 23 profesöre belge, 5 doçente cübbe ve 3 akademisyene de teşekkür belgesi verdi.

Kasım 25, 2023 - 19:19
 0  52
KBÜ’de Akademik Başarıya Ödül Töreni

Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ) akademik başarı gösteren akademisyenler için bir ödül töreni gerçekleştirildi. Törende, unvanda yükselen ve TÜBİTAK projelerinde desteklenen akademisyenlere belge ve cübbe takdim edildi.

Senato Toplantı Odası’nda, Senato Toplantısı öncesinde yapılan törene, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni ve Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ile KBÜ Senato üyeleri katıldı.

Rektör Kırışık, törende yaptığı konuşmada, akademisyenlerin üniversitenin gelişmesine ve bilimsel üretime katkı sağladıklarını, akademik kariyerlerinde başarılar dilediğini söyledi. Kırışık, “Üniversitemizde görev yapan 23 değerli akademisyenimiz profesörlük kadrosuna yükselmiş, 5 değerli akademisyenimiz de doçentlik kadrosuna atanmıştır. Ayrıca 3 değerli akademisyenimiz de TÜBİTAK projelerinde destek almaya hak kazanmıştır. Bu başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Rektör Kırışık, daha sonra profesörlük kadrosuna yükselen akademisyenlere belgelerini, doçentlik kadrosuna atanan akademisyenlere de cübbelerini verdi. Törende, TÜBİTAK projelerinde desteklenen akademisyenlere de teşekkür belgeleri takdim edildi.

Törende ödül alan akademisyenler şunlar:

Profesörlük Kadrosuna Yükselenler: Prof. Dr. Mehmet Ünal, Prof. Dr. Selim Öncü, Prof. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı, Prof. Dr. Halim Gül, Prof. Dr. Abdulcebbar Kavak, Prof. Dr. Hüseyin Karamelikli, Prof. Dr. Serhan Gürkan, Prof. Dr. Mustafa Halid Karaarslan, Prof. Dr. İlyas Haşimoğlu, Prof. Dr. Güzin Kantürk Yiğit, Prof. Dr. Müslüm Kuzu, Prof. Dr. Muharrem Düğenci, Prof. Dr. Anar Azizsoy, Prof. Dr. Mehmet Münir Dedeoğlu, Prof. Dr. Hakan Tahtacı, Prof. Dr. Mehmet Kuddusi Akalın, Prof. Dr. Işıl Işık Andsoy, Prof. Dr. Sakine Uğurlu Karaağaç, Prof. Dr. Engin Gedik, Prof. Dr. Özkan Kırmızı, Prof. Dr. Mehmet Akif Erden, Prof. Dr. Nurettin Ayaz ve Prof. Dr. Eylem Sevinç.

Doçentlik Kadrosuna Atananlar: Doç. Dr. Mehmet Murat Tunçbilek, Doç. Dr. Evrim Çağlayan, Doç. Dr. Yurdanur Yumuk, Doç. Dr. Sadrettin Ekmen ve Doç. Dr. Mevlüt Can Koçak.

TÜBİTAK Projelerinde Desteklenenler: Prof. Dr. Selim Öncü, Prof. Dr. Ali Güngör ve Dr. Öğr. Üyesi Selin Tekin Güven.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow