Elif Köse, Safranbolu Belediye Başkanlığı için Yeniden Aday

Safranbolu’nun ilk kadın belediye başkanı mimar Elif Köse, 2024 yerel seçimleri için CHP’den yeniden aday adayı oldu.

Kasım 29, 2023 - 15:25
Kasım 29, 2023 - 15:28
 0  90
Elif Köse, Safranbolu Belediye Başkanlığı için Yeniden Aday

Safranbolu’nun ilk kadın belediye başkanı olan Elif Köse, 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Köse, tüketen değil üreten, rantçı değil halkçı, israf eden değil tasarruf eden, toplumu ayrıştıran değil sevgiyle kucaklayan bir belediyecilik anlayışıyla yönetim sağladıklarını söyledi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) yeniden belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Başvuru evraklarını CHP İlçe Başkanı Bahtiyar Acar’a teslim eden Köse, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2019 seçimlerinde büyük bir başarı elde ettiklerini ve Safranbolu’ya tarihi bir imza attıklarını belirtti.

“Safranbolu, bu bölgenin ilk kadın Belediye Başkanı’nı seçti”

Köse, “2019 seçimlerinde büyük bir başarı elde ettik. Bu başarı sadece partimizin başarısı olmakla kalmadı, hem kentimizin hem de bu bölgenin ilk kadın Belediye Başkanı’nı seçti Safranbolu. Bu kadınlar adına, kendi adıma çok gurur verici bir olay diye düşünüyorum. 2019 seçimlerinin ayrı bir özelliğiydi bence. Tarihe bir imza attık, tarihe bir not düştük” dedi.

Köse, göreve geldiği günden bu yana tüketen değil üreten, rantçı değil halkçı, israf eden değil tasarruf eden, toplumu ayrıştıran değil sevgiyle kucaklayan bir belediyecilik anlayışıyla yönetim sağladıklarını ifade etti. Köse, “Bu çok önemli artık tüketen bir toplum olduk. Her şeyi hazır bir yerlerden alalım ve harcayalım derdindeyiz ama biz o bakış açısında değiliz biz daha kamucu devletçi bir anlayışla tüketen değil üreten bir belediye, rantçı değil halkçı bir belediye, israf eden değil tasarruf eden bir belediye, toplumu ayrıştıran değil sevgiyle kucaklayan bir belediyecilik anlayışıyla yönettik” diye konuştu.

“Safranbolu’yu daha ileriye taşımak için çalışacağız”

Köse, Safranbolu’yu daha ileriye taşımak için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. Köse, “Safranbolu’yu daha iyi noktalara getirmek için, daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için, daha çok üretmek için, daha çok istihdam sağlamak için, daha çok turist çekmek için, daha çok kültür ve sanat etkinliği yapmak için, daha çok spor yapmak için, daha çok eğitim almak için, daha çok sağlık hizmeti almak için, daha çok sosyal hizmet almak için, daha çok çevreci olmak için, daha çok demokratik olmak için, daha çok katılımcı olmak için, daha çok şeffaf olmak için, daha çok hesap verebilir olmak için, daha çok mutlu olmak için, daha çok gülümsemek için çalışacağız, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Köse, aday adaylığı başvurusunun hayırlı olmasını dileyerek, tüm partililerden ve Safranbolu halkından destek istedi. Köse, “Bu yolda bana güvenen, inanan, destek veren, yanımda olan, omuz veren, el veren, gönül veren herkese teşekkür ediyorum. Bu başvurumun hayırlı olmasını diliyorum. Partimizin yetkili organlarından aday gösterilmem halinde, tüm partililerimizin ve Safranbolu halkının desteğini bekliyorum. Hep birlikte, el ele, gönül gönüle, omuz omuza Safranbolu’yu daha ileriye taşıyacağız. Safranbolu’ya yakışan bir seçim kampanyası yürüteceğiz. Safranbolu’yu hep birlikte yöneteceğiz. Safranbolu’yu hep birlikte kazanacağız” şeklinde konuştu.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow